Z okazji XVI Dni Papieskich dnia 19 października w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia poświęcona Świętemu Janowi Pawłowi II. W montażu słowno – muzycznym uczniowie klasy IV, V i VI przypomnieli sylwetkę Papieża Polaka. Podczas uroczystości mieliśmy również okazję uczcić kolejną rocznicę wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową oraz przypomnieć sobie Jego nauczanie, które nam zostawił. O oprawę muzyczną uroczystości zadbała p. M. Cygan wraz z „ Perełkami”. Na zakończenie akademii społeczność szkolna zaśpiewała ulubioną pieśń papieża - „ Barkę”, jako podziękowanie dla Tego, który zawsze nam wskazywał drogę ku temu, co piękne i dobre. Miła niespodzianka spotkała nas ze strony księdza Marcina, który ufundował słodki poczęstunek w postaci „ papieskich ptysi”.