Dnia 26.09.2017r. dzieci z oddziałów przedszkolnych 0,,a'' i 0 ,,b” wraz z wychowawcami i opiekunami wzięły udział w warsztatach zorganizowanych w Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo w Motycznu Leśnym. Program warsztatów obejmował różnorodne formy zajęć.
Pierwszym etapem naszych zajęć była przechadzka po lesie i obserwacja naturalnego ekosystemu świata roślin i zwierząt. Poznawaliśmy przyrodę patrząc, słuchając i dotykając. Zaopatrzone w lupy dzieci oglądały różne okazy przyrodnicze( liście, mrowisko, korę drzew, rośliny i owady). Każdy starał się usłyszeć i zapamiętać jak najwięcej leśnych dźwięków. Po zakończeniu leśnej wędrówki organizatorki warsztatów pokazały nam etapy formowania papieru z wodnej zawiesiny włókien, odwadnianej na sicie ,,Papier czerpany''. Uczestniczące w zajęciach przedszkolaki z zainteresowaniem i ogromnym zaangażowaniem wykonywały poszczególne czynności z jakimi przyszło im się zmierzyć podczas warsztatów. Kolejne zajęcia przy tradycyjnym piecu chlebowym dały małym uczestnikom wiele radości. Dzieci z oddziałów przedszkolnych miały okazję samodzielnie przygotować bułeczki, które trafiły do pieca chlebowego. Warsztaty te, okazały się fantastycznym doświadczeniem dla młodych ,,piekarzy''. Po zajęciach przyszedł czas na ,,małe co nieco” w postaci pysznego domowego rosołu . Nie było dziecka, które nie poprosiłoby o dokładkę. Wyjazd sprawił dzieciom dużo radości, pozwolił zdobyć nowe doświadczenia i umiejętności. Była to dobra okazja do rozbudzenia zainteresowań otaczającą przyrodą, wzbogacenia wiedzy oraz kształtowania postaw proekologicznych u tak małych dzieci. Wszystkie przedszkolaki jednogłośnie stwierdziły, że chciałyby taki wyjazd jeszcze powtórzyć.