Dnia 8.11.2019r. , o godzinie 11.11 z okazji101 Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę uczniowie, rodzice, nauczyciele oraz pracownicy szkoły, wspólnie zaśpiewali Hymn Polski. Następnie odbył się uroczysty koncert patriotycznych pieśni w ekspresyjnym wykonaniu: Oddziału przedszkolnego O"B",zespołu "Perełki", Alicji i Anny Szabat, Michała Pelca i Martyny Radzikowskiej. Artystyczny i pełen symboliki taniec "Dla Niepodległej "z białymi i czerwonymi szarfami wykonały: Zofia Dubilis, Weronika Grasza, Weronika Kowalczyk, Antonina Mazurek, Dominika Rzepecka, Katarzyna Sidorowicz, Aleksandra Szafran, Anna Szabat. Konferansjerkę wspaniale prowadzili: Marcelina Drzazga i Radosław Sikora. Występ młodych, utalentowanych artystów dostarczył wielu wzruszeń i został nagrodzony gromkimi brawami. Po zakończeniu uroczystości można było obejrzeć wystawę "Józef Piłsudski w Lublinie.", pozyskaną z Instytutu Pamięci Narodowej w Lublinie.
Organizatorzy: Małgorzata Cygan i Elżbieta Krzyżak