Dnia 9 maja przedszkolaki z 0 „A” wzięły udział w kolejnych warsztatach kulturalno - edukacyjnych z cyklu „Retro Bajki” w CSK. Na początku dzieci obejrzały bajkę w sali kinowej pt.: „Bolek i Lolek – opiekunowie zwierząt”. Następnie odwiedziły „Laboratorium dźwięku”, gdzie poznały urządzenia potrzebne do nagrywania i miksowania dźwięków. Dzieciom najbardziej podobała się praca z mikrofonem oraz moment, w którym mogły usłyszeć nagrania swoich wypowiedzi.
Tego dnia dzieciaki wzięły także udział w warsztatach kulinarnych w „Plackarni”, na których samodzielnie przygotowały pizzę ze swoimi ulubionymi składnikami – formowały ciasto, smarowały sosem pomidorowym, układały produkty. Jak się okazało, nic nie smakuje lepiej, niż własnoręcznie przygotowane danie... pychota.