„Zmień słowa, zmień świat” to przewodnie hasło Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego
„Dzień Dobrego Słowa” realizowanego w Szkole Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Konopnicy w roku szkolnym 2019/2020. Celem działań podejmowanych w Projekcie jest min.: kształtowanie dobrej atmosfery dzięki używaniu poprawnego języka w sytuacjach dnia codziennego.
Pierwszy „Dzień Dobrego Słowa” obchodziliśmy w naszej szkole w październiku. Czasu na przygotowanie było niewiele. Tego dnia wchodzący do szkoły rodzice byli „częstowani” dobrymi słowami. Wszystkich witał napis „Miłego dnia życzą dzieci z oddziałów przedszkolnych”. Dobre słowa otrzymali także nasi uczniowie. Wszystkich witała wesoła gazetka  pełna dobrych słów.
Kolejne „Dni Dobrego Słowa” przed nami. Będziemy je obchodzić każdego 13 dnia kolejnego miesiąca. Będziemy starać się mówić piękną polszczyzną, mówić o sobie i innych tylko dobrymi słowami. Do zobaczenia. Życzymy Wam wielu dobrych słów każdego dnia.