Ze spojrzeniem utkwionym w Chrystusie, umocnieni nadzieją, która zawieść nie może, kroczmy razem drogami nowego tysiąclecia: „Wstańcie, chodźmy!”
Miniona niedziela była Ogólnopolskim XIX Dniem Papieskim. Społeczność naszej szkoły w piątek 18 października, dwa dni po 41 rocznicy wyboru kardynała Karola Wojtyły na papieża uczestniczyła w okolicznościowym montażu słowno-muzycznym. Była to okazja do przypomnienia postaci Świętego Jana Pawła II, jego nauczania, a także poezji, którą tworzył. Akademię, pod kierunkiem katechetów przygotowali uczniowie klasy VI. Ufamy, że poznając głębiej życie i działalność wielkich świadków Chrystusa, którym przyszło żyć w trudnych i dramatycznych czasach, będziemy potrafili dostrzegać bardzo konkretnie, źródło miłości, pamiętając, że Bóg jest miłością.