O tym, że wiersze z dzieciństwa są bliskie sercu zarówno naszym uczniom, jak i ich bliskim, udowodnili uczestnicy Rodzinnego Konkursu Recytatorskiego „Poezja łączy pokolenia”, który był organizowany w naszej szkole. Wręczenie nagród, ufundowanych przez Wójta Gminy Konopnica, odbyło się 10 listopada br.
W konkursie wzięli uczniowie z klas I-VIII, którzy razem ze swoimi bliskimi: mamą, tatą, siostrą, bratem, przygotowali recytację wierszy polskich poetów: Juliana Tuwima, Jana Brzechwy, Marii Konopnickiej. Za sprawą kreatywności i wrażliwości recytatorów utwory literackie znane każdemu od najmłodszych lat ożyły i nabrały nowych znaczeń.
Komisja konkursowa wyłoniła laureatów z każdej klasy oraz przyznała nagrody główne w kategoriach klas I-III i klas IV-VIII.
Laureaci konkursu:
Helena Lech - kl. I
Maria Lala - kl. II
Karolina Bachonko - kl. III
Hanna Różycka - kl. IV
Sara Figiel - kl. V
Wojciech Misztal - kl. VI
Paweł Łaszcz - kl. VII
Marcelina Drzazga i Rozalia Lala - kl. VIII
Nagrodę główną w kategorii klas I-III otrzymała Karolina Bachonko z kl. III, która razem z mamą zaprezentowała wiersz pt. „Kwoka” Jana Brzechwy. Natomiast najlepszym występem w kategorii klas IV-VIII była recytacja utworu pt. „Ptasie radio” Juliana Tuwima w wykonaniu ósmoklasistek: Marceliny Drzazgi i Rozalii Lali. Laureaci i zwyciężczynie konkursu otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe, które wręczyła pani dyrektor Aniela Sobolewska.
Organizatorzy konkursu, pani Agnieszka Chomicka i pani Beata Drzazga, dziękują rodzicom za udział i ogromne zaangażowanie w przygotowanie wspaniałych występów, które były na wysokim poziomie, a dzieci i osoby dorosłe wykazały się znakomitymi umiejętnościami recytatorskimi i aktorskim. Podziękowania płyną również dla Wójta Gminy Konopnica pana Mirosława Żydka za ufundowanie nagród.
Zapraszamy do obejrzenia nagrodzonych występów.