Błąd

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów foto/2023/zawody2 oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów foto/2019/szachy oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów lego/motocykl oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

obraz

Chrystus po Swoim Zmartwychwstaniu przyszedł do wieczernika i pozdrowił uczniów słowami „Pokój Wam”.
On jest symbolem nowego życia, początku i nadziei. Dzisiaj przychodzi także do nas z tymi słowami
„Pokój Wam, nie bójcie się”.
Z okazji Świąt Wielkiej Nocy życzę zaufania i wiary w to, że Zmartwychwstały Chrystus ma moc nawet ze śmierci wyprowadzić nowe życie. Życzę pokoju i niezachwianej nadziei. Chrystus Zmartwychwstał!

W imieniu Społeczności Szkoły Podstawowej w Konopnicy
życzenia składa Aniela Sobolewska

27 marca w naszej szkole dzieci z oddziału przedszkolnego 0b przygotowały piękny program wprowadzający nas w tematykę Świąt Wielkiej Nocy. Przygotowane piosenki i wiersze przypomniały nam dlaczego wiosną przeżywamy święta Zmartwychwstania Pana Jezusa. Życzenia dla całej społeczności szkolnej złożyła Pani Dyrektor Aniela Sobolewska, oraz ks. Marcin Turowski.
Wiosna to idealny moment na odświeżenie organizmu po zimowym przesileniu. Dłuższe dni, cieplejsze temperatury i budząca się do życia natura sprzyjają zdrowym nawykom u najmłodszych. Dzieci z oddziałów przedszkolnych z okazji Pierwszego Dnia Wiosny przygotowały pyszne, kolorowe, zdrowe przekąski.

„Nasz gaik zielony, pięknie przystrojony.
Pięknie sobie chodzi, bo mu się tak godzi”.

Święta Wielkanocne mają bogatą tradycję. Są niezwykle barwne, pełne symboliki i nadziei. Uczniowie klas drugich mieli niezwykłą okazję poznać regionalne tradycje wielkanocne. Wszystko za sprawą wizyty Pań z Koła Gospodyń Wiejskich w Konopnicy, które przygotowały i poprowadziły warsztaty. Dzieci poznały kolędy wielkanocne, obrzędy, których dzisiaj już nie ma, znaczenie kolorów na palmie, a dziewczynki zatańczyły z gaikiem. Na zakończenie wszyscy wykonali przepiękne palmy, które będą zdobiły świąteczne stoły. Serdecznie dziękujemy Paniom z KGW w Konopnicy za wspaniałe spotkanie z tradycją.