Choć styczeń to miesiąc zimowy, pełen mroźnych chwil, są w nim jednak takie dwa dni, jedyne dwa dni  wyjątkowe w roku, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu - to święto naszych Kochanych Babć i Dziadków. Na nasze smutki mają zawsze słodkie i pyszne rozwiązanie, znajdą radę na każde zmartwienie - to nasze Kochane Babcie i  Dziadkowie. 21 i 22 stycznia to szczególne dni w roku, w których możemy wyrazić naszą miłość, wdzięczność za ich trud i oddanie oraz wszystko to, co od nich otrzymujemy.
11 stycznia 2020 r. w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka, na którą licznie przybyli dziadkowie przedszkolaków i uczniów. Na wstępie pani dyrektor Aniela Sobolewska przywitała wszystkich gości ciepłymi słowami i złożyła serdeczne życzenia. Dzieci przygotowały różne występy artystyczne: oddział przedszkolny 0b opowieść ruchową pastorałki, zespół ,,Perełki” wykonał kolędy bożonarodzeniowe, klasa 3 przygotowała recytację wierszy i piękne piosenki. Dziadkowie ze wzruszeniem przypatrywali się występom swoich wnucząt, nagradzając ich gromkimi brawami, nie kryli wzruszenia podziwiając prezentacje swoich "skarbów”. Na koniec  klasa 4 przygotowała niespodziankę- quiz muzyczny. Zadaniem dziadków było odgadywanie wybranych utworów muzycznych. Zwycięzcy poszczególnych piosenek na koniec zaśpiewali wspólnie piosenkę ,,Kulig”. Po części oficjalnej nasi goście zostali zaproszeni na występy do klas i wręczenie samodzielnie wykonanych upominków oraz słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców, podczas którego nie brakowało okazji do rozmów i wspomnień. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków ukazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile z wnukami. Dziękujemy wszystkim Babciom i Dziadkom za ich bezgraniczną miłość, dobroć, ciepło i jeszcze raz życzymy Im dużo, dużo zdrowia oraz długich lat życia.
Po spotkaniach w klasach były wspólne zabawy i tańce z Kochanymi Dziadkami w sali gimnastycznej pod profesjonalnym okiem animatorów zabawy.