×

Błąd

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów foto/2019/szachy oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów lego/motocykl oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

Kochani Uczniowie!
Nasza Szkoła bierze udział w akcji orgaznizowanej przez Instytut Psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego „Tydzień Ulgi”. Od 17 do 21 maja nie będzie sprawdzianów ani zadawanych prac domowych. Będzie to czas radości, ponownych spotkań, wzmacniania osłabionych relacji i spokoju.

plakat ULGA samodzielny wydruk www

3 maja obchodzimy w naszym kraju Święto Narodowe Święto Uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja. Jest to już 230 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja. W 1791 roku Polska jako pierwszy kraj w Europie, a drugi na świecie, uchwaliła i spisała nowoczesną w tamtym czasie konstytucję. Treści Konstytucji 3 maja przyświecały idee oświecenia.
Warto wiedzieć, że została uchwalona przez króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Miała na celu likwidację wad systemu politycznego Rzeczpospolitej Obojga Narodów, głównie wolnej elekcji oraz demokracji szlacheckiej. Poskromienie szlachty i zniesienie liberum veto, wzięcie pod opiekę państwa chłopów oraz łagodzenie nadużyć pańszczyzny to większość reform w Polsce. Konstytucja zmieniła ustrój państwa na monarchię dziedziczną.

W tym roku, ze względu na wyjątkową sytuację związaną z pandemią, nie obchodzimy tak hucznie tego święta. Spędźmy ten czas w gronie najbliższych. Niech to będzie czas pamięci i powrotu na chwilę do historii. Pamiętajmy o wywieszeniu flagi państwowej, tym bardziej że 2 maja to Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej.

konstytucja

konstytucja2


Mimo, że obecnie nasza praca z dziećmi przebiega w innych warunkach, to, uczniowie nadal chętnie wykonują prace plastyczne i techniczne. Uczniowie z klasy II mieli okazję tworzyć prace z materiałów, które zazwyczaj lądują w naszych koszach na śmieci. Dzieci miały mnóstwo ciekawych pomysłów, które przedstawiły w swoich pracach. Chcemy zaprezentować wspaniałą kreatywność naszych dzieci i ich rodziców.
Wszystkim uczestnikom serdeczne gratulujemy!

Szanowni Państwo,
Informujemy Państwa, że w Lubelski Kurator Oświaty podejmuje kolejne spotkanie służące wsparciu rodziców uczniów klas VIII w zakresie wyboru dalszego etapu kształcenia i procesu rekrutacji do szkół ponadpodstawowych pt. „Rodzic pierwszym doradcą”.
Spotkanie on-line ze specjalistami w tej dziedzinie odbędzie się dnia 20 kwietnia 2021 r. (wtorek) o godz. 17.00.
Poniżej umieszczono link do spotkania, który będzie aktywny przed wydarzeniem.

Przekazujemy także list Lubelskiego Kuratora Oświaty do rodziców.

Link do spotkania

pdflist_LKO_do_Rodziców.pdf