Z dumą przekazujemy informacje na temat naszego ucznia Miłosza Bachonko.
Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Lubelskiej pod batutą Wojciecha Rodka będzie miała zaszczyt uświetnić Samorządowy Kongres Gospodarczy II Forum Regionów Trójmorza, który odbędzie się 30 czerwca w Centrum Spotkania Kultur. Solistami koncertu będzie dwójka niezwykle uzdolnionych jedenastolatków – Piotr Tymura (fortepian) oraz Miłosz Bachonko (akordeon, kompozycja).
W programie m.in. kompozycja Miłosza Bachonko AccoTocca na akordeon i orkiestrę oraz utwory F. Nowowiejskiego, F. Chopina, W. Kilara. Dzieła nawiązują do dziedzictwa kulturalnego państw Trójmorza.
Koncert będzie retransmitowany w telewizji regionalnej TVP3 Lublin 30 czerwca 2021 o godz. 20.00.
Wywiad na żywo z Miłoszem na temat tych wydarzeń można zobaczyć w Transmisji TVP3 Lublin - VIA DUKT - I Festiwal Regionów Trójmorza 26.06.2021 o godz 18.00 oraz w programie "Między Wisłą a Bugiem" 28.06.2021 o godz 7.55. Zapraszamy również na koncert Miłosza Bachonko w dniu 03.07.2021 w Kozłówce w ramach projektu Filharmonii Lubelskiej -Filharmonia w Kozłówce – „Czas to miłość”. Informacje szczegółowe nt. koncertu dostępne są na stronie Filharmonii Lubelskiej.