17 czerwca uczniowie klas V-VIII udali się na trzydniową wycieczkę szlakiem pierników i wielkiego polskiego astronoma. Odwiedzając Toruń uczestnicy wycieczki zwiedzili miasto uznane za Pomnik Historii: nadwiślańskie bulwary, gotycki ratusz,  Kościół Farny, Kamienicę pod Gwiazdą z barokową fasadą, Dom Mikołaja Kopernika.
Dzień drugi wycieczki był bardzo intensywny, a rozpoczął go przejazd do Gdańska i wizyta na Westerplatte. Miejsce rozpoczęcia II Wojny Światowej zrobiło ogromne wrażenie na uczestnikach wycieczki. Następnie spacer z przewodnikiem po Gdańsku przybliżył wszystkim historię miasta i jego zabytki. Kolejny punkt programu to przejazd do Gdyni, spacer promenadą nadmorską – skwerem Kościuszki i zwiedzanie Okrętu-Muzeum ORP Błyskawica. Dzień zakończył przejazd do Sopotu, spacer po Parku Zdrojowym i sopockim molo oraz piaszczystej plaży i morskim brzegu.
Trzeci dzień wyprawy upłynął pod znakiem poznawania miejsc związanych z Zakonem Krzyżackim. Najpierw wizyta w Malborku i zwiedzanie gotyckiego zespołu zamkowego pozwoliły zapoznać się z życiem codziennym zakonników i rycerzy. Następnie wizyta na Polach Grunwaldu, spacer po miejscu bitwy z krzyżakami z 1410 roku, pomnik, ruiny kaplicy pobitewnej i muzeum z projekcją filmu pozwoliły zrozumieć uczestnikom jak wielkie znaczenie w dziejach świata miała ta bitwa. To był niezwykły czas!
W dniu wczorajszym w naszej szkole odbył się jak co roku egzamin na kartę rowerową. Uczniowie, którzy ukończyli 10 rok życia mieli możliwość przystąpienia najpierw do egzaminu teoretycznego, a później praktycznego - sprawdzającego umiejętność jazdy na rowerze na przygotowanym do tego celu placu manewrowym.  W tym roku do dużej grupy czwartoklasistów dołączył uczeń klasy 3 - Antek Domański, który przygotował się samodzielnie by zdać ten trudny egzamin. Choć łatwo nie było, wszyscy uczniowie pokonali wyznaczona trasę i już wkrótce otrzymają upragnione „karty rowerowe”. Gratulacje! KASK NA GŁOWĘ I W DROGĘ!!!

Nadszedł czas upragnionych wakacji. Bądźmy świadomi, że to przede wszystkim od nas zależy czy będą one bezpieczne, a tym samym udane. Niezależnie od miejsca, w którym je spędzamy pamiętajmy o zdrowym rozsądku, przestrzegając kluczowych zasad bezpieczeństwa.

Nagłówek 2

Życzymy Wam radosnego i bezpiecznego odpoczynku!

Do zobaczenia już wkrótce!

 

Zakończenie zajęć dydaktyczno - wychowawczych w roku szkolnym 2023/2024 21.06.2024 r.
9.00 - Msza św. w kościele parafialnym.
10.15- spotkanie w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Konopnicy.
ok. 10.45 - spotkania z wychowawcami

„Lato, lato czeka”-konkurs recytatorski w oddziałach przedszkolnych.
14 czerwca...tuż przed zakończeniem roku szkolnego i początkiem kalendarzowego lata odbył się w oddziałach przedszkolnych konkurs o tematyce związanej z latem. Do konkursu zgłosiło się 15 dzieci. Każde z nich przygotowało pod okiem rodziców wspaniały wiersz, który wyrecytowało przed publicznością. Gratulujemy występu młodym artystom i zapraszamy do brania udziału w kolejnych takich konkursach.