×

Błąd

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów foto/2019/szachy oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów lego/motocykl oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

Dnia 27 września nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskim projekcie „Internetowy Teatr TVP dla Szkół”. Uczniowie z klas 0-III obejrzeli transmisję spektaklu pt. „Wielka Zagadka Misia Uszatka”. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem i radością oglądały transmisję.
Dnia 12 września przedszkolaki z oddziału „0” uczestniczyły w warsztatach chemicznych w Katedrze Biochemii i Chemii Żywności na Wydziale Nauk o Żywności i Biotechnologii Uniwersytetu Przyrodniczego. Projekt dotyczył barwników żywności. Dzieci miały możliwość poznania narzędzi laboratoryjnych, wykonania własnoręcznie doświadczeń związanych z barwami, tworzyły tęczę, lampę - lawę oraz barwiły mleko. Pobyt w laboratorium sprawił im wiele radości i satysfakcji z efektów wykonanych doświadczeń.
Międzynarodowy Dzień Kropki obchodzony jest na całym świecie 15 września. Jest to święto, które ma na celu pobudzanie kreatywności, pomysłowości, talentu i odwagi w pokonywaniu trudności. Dzieci z oddziałów przedszkolnych chętnie wysłuchały historii „Kropki” i aktywnie uczestniczyły w przygotowanych zajęciach.
20 września obchodziliśmy w oddziałach przedszkolnych Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Ten dzień przyniósł dzieciom wiele niespodzianek i atrakcji, a radość i uśmiech na ich twarzach świadczyły o wspaniałej zabawie. To wydarzenie na długo zostanie w pamięci Naszych Przedszkolaków.
26 września uczniowie klas VII i VIII wzięli udział w zajęciach “Lekcje z Temidą”. Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się dlaczego ludzie stworzyli prawo i jak zostać prawnikiem. Otrzymali również odpowiedzi na nurtujące pytania pytania: gdzie szukać pomocy, gdy padnie się ofiarą przestępstwa, jak reagować na prześladowania w szkole, czym jest stalking oraz co należy zrobić jeśli zakupiona przez internet rzecz nie jest tą, o której marzyliśmy. Dużo miejsca poświęcono tematowi dotyczącemu sporej liczby współczesnej młodzieży - odpowiedzialności za treści publikowane w internecie.
Zajęcia miały charakter warsztatów, uczniowie rozwiązywali quizy, dyskutowali i chętnie zadawali pytania dotyczące interesujących ich zagadnień z dziedziny prawa.