×

Błąd

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów foto/2019/szachy oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów lego/motocykl oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

W poniedziałek 11 października br. uczniowie klas IV i V zasiedli na widowni iTeatru, by obejrzeć przedstawienie pt. „Rutka”, oparte na książce Joanny Fabickiej.
Spektakl przedstawili na żywo aktorzy z Teatru Lalki Arlekin w Łodzi. Uczniowie poznali bohaterkę Zosię, która za sprawą Rutki – tajemniczej dziewczynki z przeszłości – okryła wojenną codzienność Łodzi i jej mieszkańców.
Starsze przedszkolaki wybrały się na swoją pierwszą wycieczkę, której celem był Teatr Muzyczny w Lublinie. Dzieci obejrzały spektakl pt. „O krasnoludkach i sierotce Marysi”. Była to piękna muzyczna podróż, która przeniosła małych widzów w czasy odległe i magiczne. Główne przesłanie płynące z bajki brzmiało „dzielmy się dobrocią”. Niech będzie ono drogowskazem nie tylko dla dzieci.

„To opowieść dobrze znana
o dziewczynce, babci, wilku.
Start ma swój z samego rana,
happy end zaś u dnia schyłku”

„Tańcobajki” zawitały do naszych przedszkolaków. Stało się to za sprawą Pana Dawida Modrzejewskiego, który przybył do nas ze wspaniałym przedstawieniem pt. „Czerwony Kapturek”. Podczas spotkania dzieci nauczyły się prostych gestów i układów tanecznych, dzięki czemu szybko weszły w rolę skocznego Czerwonego Kapturka, szalonego wilka, sympatycznej babci oraz dzielnego gajowego. Wszystko wśród kolorowej scenerii oraz przy dźwiękach pięknej muzyki, która na długo zostanie dzieciom (i nie tylko) w pamięci.

zdj. DEN Easy Resize

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej Samorząd Uczniowski przygotował konkurs pod nazwą "Czy rozpoznasz swojego nauczyciela?". Zadaniem uczestników było rozpoznanie nauczycieli na podstawie zdjęć z dzieciństwa. Zadanie, choć niełatwe, sprawiło uczniom wiele radości, a sam konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Najlepiej z zadaniem konkursowym poradził sobie Kamil Owczarski z kl. VIII zajmując pierwsze miejsce. Na drugim miejscu znaleźli się ex aequo: Lena Szymoniuk, Karolina Bachonko oraz Aleksander Chomicki z kl. III. Gratulujemy zwycięzcom, a nauczycielom, którzy zechcieli wziąć udział we wspólnej zabawie i udostępnili swoje zdjęcia serdecznie dziękujemy! Składamy też podziękowania Pani Elżbiecie Rekuckiej za pomoc w organizacji konkursu.

Samorząd Uczniowski