17 czerwca uczniowie klas V-VIII udali się na trzydniową wycieczkę szlakiem pierników i wielkiego polskiego astronoma. Odwiedzając Toruń uczestnicy wycieczki zwiedzili miasto uznane za Pomnik Historii: nadwiślańskie bulwary, gotycki ratusz,  Kościół Farny, Kamienicę pod Gwiazdą z barokową fasadą, Dom Mikołaja Kopernika.
Dzień drugi wycieczki był bardzo intensywny, a rozpoczął go przejazd do Gdańska i wizyta na Westerplatte. Miejsce rozpoczęcia II Wojny Światowej zrobiło ogromne wrażenie na uczestnikach wycieczki. Następnie spacer z przewodnikiem po Gdańsku przybliżył wszystkim historię miasta i jego zabytki. Kolejny punkt programu to przejazd do Gdyni, spacer promenadą nadmorską – skwerem Kościuszki i zwiedzanie Okrętu-Muzeum ORP Błyskawica. Dzień zakończył przejazd do Sopotu, spacer po Parku Zdrojowym i sopockim molo oraz piaszczystej plaży i morskim brzegu.
Trzeci dzień wyprawy upłynął pod znakiem poznawania miejsc związanych z Zakonem Krzyżackim. Najpierw wizyta w Malborku i zwiedzanie gotyckiego zespołu zamkowego pozwoliły zapoznać się z życiem codziennym zakonników i rycerzy. Następnie wizyta na Polach Grunwaldu, spacer po miejscu bitwy z krzyżakami z 1410 roku, pomnik, ruiny kaplicy pobitewnej i muzeum z projekcją filmu pozwoliły zrozumieć uczestnikom jak wielkie znaczenie w dziejach świata miała ta bitwa. To był niezwykły czas!