×

Błąd

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów foto/2019/szachy oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów lego/motocykl oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

cykl

Uczniowie klas IV, V, VI i VII wezmą udział w projekcie :

EKSTREMALNIE SKUTECZNA MŁODZIEŻ - CYKL TRENINGÓW KOMPETENCYJNYCH DLA MŁODZIEŻY ZMNIEJSZAJĄCY STRATY EDUKACYJNE PO CZASIE PANDEMII

W ramach projektu zaplanowane są treningi kompetencyjne dla uczniów :
1. Zarządzanie czasem i sobą w czasie: czym jest zarządzanie czasem i sobą w czasie,
pomaga, a co przeszkadza robić to skutecznie, style pracy, wyznaczanie celów, metody zarządzania czasem, case study, matryca Eisenhovera, cykl Kolba, narzędzia TIK o zarządzaniu czasem (4 jedn. dydaktyczne)
2. Rozumienie, rozpoznawanie i radzenie sobie z emocjami: trening pomoże uczniom
i uczennicom ukształtować 5 kompetencji dotyczących ludzkiej emocjonalności: rozumienie swoich emocji, panowanie nad swoimi emocjami, wykorzystywanie swoich emocji, rozumienie emocji innych, radzenie sobie z emocjami innych (4 jedn. dydaktyczne)
3. Metody skutecznego uczenia się i działania: czym jest proces uczenia się i kiedy jest skuteczny, jak się motywować do działania, sposoby i techniki na poprawę jakości uczenia się, cykl uczenia się.

Treningi zaplanowane są w okresie styczeń - kwiecień 2023 r.

mitologiaSzóstoklasistki nie miały sobie równych w szkolnym konkursie wiedzy „W labiryncie mitologii”, w którym wzięli udział uczniowie klas IV-VIII.
I miejsce zajęła Natasza Jurkowska, II miejsce - Emilia Pieczonka, a III - Maja Jagiełło. Laureatki otrzymały dyplomy i nagrody rzeczowe.
Zapraszamy do obejrzenia animacji o Dedalu i Ikarze autorstwa Wojciecha Misztala z kl. VII.

W nadchodzących dniach w sposób szczególny pamiętamy o naszych Babciach i Dziadkach, dlatego chcemy złożyć im najserdeczniejsze życzenia! Drodzy Dziadkowie bardzo dziękujemy za Waszą obecność, żyjcie jak najdłużej!!!
ferie
Niezależnie od tego, czy uczniowie będą wyjeżdżać na zorganizowany wypoczynek, spędzą ferie w domu lub na półkoloniach, ważne jest zachowanie podstawowych zasad i przepisów bezpieczeństwa. Dotyczą one zarówno przemieszczania się, jak również różnych form aktywności i odpoczynku.
 • Bezpieczne zabawy i aktywności na świeżym powietrzu

  Dzieciom w zimowych zabawach powinni towarzyszyć dorośli opiekunowie. Do zabaw i aktywności na świeżym powietrzu należy wybierać tylko bezpieczne, najlepiej specjalnie wyznaczone do tego miejsca. Nie wolno zjeżdżać na sankach w pobliżu drogi ani przywiązywać ich do samochodu czy ciągnika rolniczego. Zorganizowanie w ten sposób kuligu na drogach publicznych jest nie tylko niezgodne z przepisami, ale przede wszystkim jest niebezpieczne dla jego uczestników.

  Rodzice i opiekunowie powinni również zwracać uwagę na bezpieczeństwo dzieci wybierających się na spacer, szczególnie w warunkach ograniczonej widoczności. Warto przypomnieć podstawowe zasady poruszania się po drogach oraz wyposażyć najmłodszych w elementy odblaskowe.

 • Kontrola środków transportu

  O przeprowadzenie kontroli do Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego mogą zwrócić się organizatorzy wypoczynku oraz rodzice i opiekunowie dzieci. Kontrole są prowadzone zarówno w punktach kontrolnych, w miarę możliwości w miejscu wyjazdu autokaru, jak i na głównych szlakach komunikacyjnych.

  Na stronie Bezpieczny autobus rodzice mogą sprawdzić m.in., czy pojazd, którym dzieci pojadą na wypoczynek, ma aktualne badania techniczne i polisę ubezpieczeniową.

 • Zaplanowane indywidualne wyjazdy

  Rodzice, którzy udają się z dziećmi na wypoczynek własnym środkiem transportu, powinni przed podróżą sprawdzić stan techniczny pojazdu oraz jego wyposażenie. Warto pamiętać, że podstawą bezpiecznej podróży jest bezpieczna prędkość. Ważna jest również odpowiednia kondycja psychofizyczna kierowcy.

Polecane serwisy
Planując zimowy odpoczynek, warto zapoznać się z informacjami przygotowanymi przez różne służby i instytucje publiczne. Zachęcamy do odwiedzenia następujących stron i serwisów internetowych: