Wiek przedszkolny jest doskonałym czasem na rozbudzanie zainteresowań czytelniczych dlatego też, dnia 10 grudnia dzieci z oddziału przedszkolnego 0b wraz z wychowawczynią p. Małgosią odwiedziły bibliotekę szkolną. Przedszkolaki z wielka radością zapoznały się z magicznym dla nich miejscem. Pani bibliotekarka w przystępny sposób opowiadała o bibliotece, o zbiorach znajdujących się na półkach. Zobaczyły jak wygląda karta czytelnika oraz poznały zasady zachowania się w bibliotece oraz zasady wypożyczania książek. Przedszkolaki z zainteresowaniem przyglądały się książkom znajdującym się na półkach a szczególnie książeczkom dla dzieci. Najbardziej spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książki, które z chęcią oglądały i komentowały oglądane obrazki. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również książki o dinozaurach. Spotkanie w bibliotece nie mogło się odbyć bez głośnego czytania, dlatego tez nasi milusińscy wysłuchali wiersza „ Lokomotywa" J. Tuwima oraz wykonali piękne ilustracje. Każdy przedszkolak wyszedł z biblioteki nie tylko z uśmiechem na twarzy, zakładką do książki wykonaną przez członków Koła Bibliotecznego, ale również z wybraną przez siebie książką, którą w domu przeczyta im rodzic.