W miesiącu styczniu Koło Biblioteczne pod kierunkiem p. U. Szuby przygotowało dla oddziałów przedszkolnych naszej szkoły inscenizację wierszy pani Doroty Gellner, popularnej autorki wierszy dla najmłodszych. Pani Dorota od debiutu w 1985 r. „ Mysią wyprawą" opublikowała ponad pięćdziesiąt książek dla dzieci. Z utworów poetki emanuje miłość do najmłodszych , zrozumienie ich trosk i kłopotów, radości i potrzeb.
Maluchy z wielkim zainteresowaniem słuchały wierszy o Krasnalu, który zawsze był w złym humorze, o dziewczynce, która zbyt długo przebierała w swoich ubraniach i z tego powodu spóźniła się na przyjęcie. Interpretacja wiersza pt. „ Sklep dla żab" spotkała się z dużym aplauzem naszej publiczności.
Następnego dnia najmłodsi z wielkim zainteresowaniem zapoznali się z magicznym dla nich miejscem, jakim jest biblioteka. Obejrzały zbiory, szczególnie półki z bajkami, wierszykami i opowiadaniami dla dzieci najmłodszych. Poznały reguły zachowania się w czytelni i wypożyczalni. Dzieci z uwaga słuchały opowiadania o tym, co „ lubi" książka i dlaczego należy o nią dbać oraz zapewniały, że już niedługo zostaną wzorowymi czytelnikami naszej szkolnej biblioteki.