13 czerwca b.r. na terenie Szko艂y Podstawowej im. Ziemi Lubelskiej w Radawcu Du偶ym rozegrany zosta艂 Gminny Turniej Szachowy pod patronatem W贸jta Gminy Konopnica Pana Miros艂awa 呕ydka. Turniej skierowany by艂 do uczni贸w szk贸艂 podstawowych w naszej gminie.
Celem zawod贸w by艂a popularyzacja szach贸w w艣r贸d dzieci oraz wy艂onienie indywidualnych mistrz贸w gminy Konopnica w kategorii I-III oraz IV-VIII.
Ta niezwykle pasjonuj膮ca, wymagaj膮ca logicznego my艣lenia gra planszowa, kt贸rej wsp贸艂czesne zasady ukszta艂towa艂y si臋 jeszcze w 艣redniowieczu. Przyci膮ga coraz to m艂odszych graczy, jednocze艣nie 艂膮cz膮c pokolenia. Najm艂odsi uczestnicy tegorocznego turnieju to uczniowie klasy II. Podczas rozgrywania partii szachowych na twarzach dzieci wida膰 by艂o rado艣膰 koncentracj臋 uwagi i pozytywne emocje.
Nasz膮 szko艂膮 reprezentowali uczniowie: Micha艂 Ksi膮偶ek, Robert Sawa, Tomek W贸jcik i Antek Doma艅ski.
I miejsce w kategorii klas I-III, wygrywaj膮c wszystkie swoje mecze zaj膮艂 ucze艅 naszej szko艂y Tomek W贸jcik 馃馃弳
Zwyci臋zcy turnieju otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez W贸jta Gminy Konopnica. Serdecznie gratulujemy!