Dnia 30 czerwca 2023r. grupa O a i O b naszego przedszkola wraz z paniami wybrały się na wycieczkę do Ogrodu Botanicznego, który jest piękną, zieloną aglomeracją. Podczas zwiedzania części parkowej i botanicznej ogrodu towarzyszyły nam zaprzyjaźnione z naszym przedszkolem przewodniczki Pani Magda i Pani Marta , które z pasją przekazywały dzieciom informacje na temat życia zwierząt i roślin znajdujących się w ogrodzie botanicznym. Dzieci z zaciekawieniem przyglądały się przyrodzie, różnorodnym drzewom, krzewom i zachwycającym gatunkom kwiatów, poszukiwały wśród roślinności ptaków i owadów. Pogoda i nastroje dopisywały. Drugim etapem naszej wycieczki był piknik „pod chmurką” w trakcie którego był czas na lody i zabawy na świeżym powietrzu. Takie wycieczki to wielka frajda dla dzieci, co potwierdziły ich opinie i zadowolenie.