Co jest dla nas najważniejsze? - to temat debaty, która odbyła się w naszej szkole 9 września jako jedno z działań XXX sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży.
Uczniowie klas VI-VIII po uzupełnieniu ankiety wysłuchali przemówień naszych reprezentantek na tegorocznych obradach sejmowych. Ewa Warias zwróciła uwagę swoim rówieśnikom na to, że mamy prawo żyć w takim świecie, w którym można czuć się dzieckiem i w pełni rozwijać. Maja Misztal przekonywała, że to pasje są źródłem szczęścia dla młodego człowieka. Z kolei dla Mai Jagiełło relacje rówieśnicze oparte na szacunku są najważniejsze i to o nie każdy powinien dbać. Te przemówienia zainspirowały uczniów do dyskusji w grupach, które ustaliły, że dla młodego pokolenia najistotniejsze jest zdrowie, bliscy oraz zainteresowania i pasje.