Błąd

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów foto/2023/zawody2 oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów foto/2019/szachy oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów lego/motocykl oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

10 maja 2024 r. odbył się Gminny Konkurs Recytatorski „Słowem malowane” dla uczniów klas I – III, zorganizowany przez SP im. ks. J. Twardowskiego w Zemborzycach Tereszyńskich. Uczniowie naszej szkoły zajęli miejsca na podium w każdej kategorii wiekowej.
W kategorii klas pierwszych:
II miejsce - Maria Czerwińska z kl. Ia
III miejsce – Mateusz Wójciak z kl. Ib
W kategorii klas drugich:
III miejsce – Liliana Kuzioła z kl. IIb
W kategorii klas trzecich:
III miejsce – Izabela Bachonko z klasy III
W konkursie wystąpili również: Kaja Paradowska z kl. IIa i Antoni Domański z kl. III.
Wszystkim małym recytatorom serdecznie gratulujemy talentu i odwagi! 😊
Dnia 08 maja w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski dla uczniów klas I –III pod hasłem „ Idzie wiosna, idzie maj”. Celem konkursu była przede wszystkim prezentacja wierszy o tematyce wiosennej, popularyzacja poezji dla dzieci, rozwijanie zdolności recytatorskich, uczenie rywalizacji w przyjaznej atmosferze oraz umiejętności pokonywania tremy przed publicznym występem. Pierwszy etap – eliminacje klasowe odbył się w poszczególnych klasach dnia 29 kwietnia. Nauczyciele klas 1-3 wybrali do drugiego etapu po dwóch uczniów z klasy.
Jury konkursu oceniło uczestników biorąc pod uwagę następujące kryteria: dobór repertuaru, kulturę słowa ( poprawność językową), interpretację utworu oraz ogólny wyraz artystyczny. Wybór laureatów był bardzo trudny, gdyż uczestnicy wykazali się talentem recytatorskim i dobrym przygotowaniem.
Laureaci konkursu:
I miejsce : Julia Radzikowska kl. I a,  Ada Sędłak kl. Ib, Natalia Skorupska kl. IIa, Liliana Kuzioła kl. IIb, Helena Lech kl. III
II miejsce: Szymon Kubicki kl. Ia, Laura Michalec kl. IIa, Jakub Krusiński kl. IIb, Eryk Sołdrek kl. III
III miejsce : Karolina Łabiga kl. Ib
Laureaci konkursu otrzymali nagrody książkowe oraz pamiątkowe dyplomy.
Gratulujemy i dziękujemy uczestnikom za udział w konkursie.
Początek maja to każdego roku okazja do upamiętnienia ważnych wydarzeń historycznych. Dzisiaj w naszej szkole uroczyście obchodziliśmy Święto Narodowe Trzeciego Maja, w którym przypominamy uchwalenie Konstytucji 3 maja przez Sejm Czteroletni (3 maja 1791). Była to okazja do przeniesienia się w czasie i wzięcia udziału w obradach Sejmu. Jednocześnie przypomnieliśmy sobie znaczenie barw narodowych z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Lekcję patriotyzmu przygotowali uczniowie klasy V oraz zespół muzyczny „Perełki”.
29 kwietnia obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Ziemi, którego hasło brzmi: Planeta kontra tworzywa sztuczne. Pani Magdalena Pietrzak przygotowała i przedstawiła prezentacje, z której dowiedzieliśmy się jakie są zagrożenia dla środowiska naturalnego naszej planety i co możemy zrobić, żeby je chronić. Pani Magdalena omówiła również zasady segregowania odpadów.
Po prezentacji nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu: How can we protect the environment. Najciekawsze plakaty zostały nagrodzone nagrodami rzeczowymi. A oto laureaci: Emilia Pieczonka i Sara Figiel w kategorii klas 7-8 oraz Maja Misztal, Szymon Wróblewski, Patrycja Czarnecka i Zuzanna Całka w kategorii klas 4-6.