W ostatnim tygodniu września dzieci z oddziałów przedszkolnych uczestniczyły w wycieczce do pobliskiego Wojciechowa. Przedszkolaki zwiedziły zoo, w którym poznały zwyczaje żyjących w nim zwierząt, niektóre z nich mogły głaskać i karmić. Następnie odwiedziły kuźnię Pana Romana Czernieca – miejsce pracy kilku pokoleń kowali. Podziwiały piękne podkowy, bramy, balustrady, meble domowe i ogrodowe oraz wyroby dekoracyjne wykute przez Mistrza Sztuki Kowalskiej. Wiele niezapomnianych wrażeń dostarczył dzieciom pokaz kucia żelaza. Na zakończenie warsztatów kowal wybrudził dzieciom noski sadzą, ponoć przynosi to szczęście.
5 czerwca przedszkolaki z oddziału 0 „B” pojechały do Lublina na edukacyjne warsztaty z robotyki . Tam pod okiem profesjonalnych instruktorów konstruowały z klocków Lego pieska- robota, który po zaprogramowaniu podążał za ruchem. Po wysiłku umysłowym przyszedł czas na zabawę. W strefie relaksu wśród mini gokartów, kamperów, parku wspinaczkowego i basenu z kulkami, czas uplynął nam bardzo szybko.
Dzieci z oddziału przedszkolnego 0 „b” udowodniły, że gotowanie może być wspaniałą zabawą i przygodą. Wyprawę w tę kulinarną krainę smaków rozpoczęła nauka ozdabiania talerza. Następnie dzieci w asyście moderatora warsztatów, przygotowały śniadanie – słodkie szaszłyki z owocami. Zabawy małych kuchcików były świetną okazją do ćwiczeń dziecięcych zmysłów. Odwołując się do specyficznych przypraw czy potraw z różnych krajów, uczestnicy oswoili się z kulinarną mapą świata. Obiad to najpierw ugniatanie, wałkowanie i krojenie a następnie jedzenie własnoręcznie przygotowanego makaronu z sosem pomidorowym. Do picia dzieci przygotowały fantastyczny, lemoniadowy napój w towarzystwie kolorowych słomek i parasolek. Po posiłku miały okazję zwiedzić prawdziwą fabrykę lodów, gdzie poznały tajniki wyrabiania tego wyjątkowego deseru. Był też czas na zawody kelnerów, biegających z tacą kubeczków. Na szczęście były one plastikowe i puste. Wesołe warsztaty zakończyło radosne spotkanie z Mistrzem Kuchni Portofino, który z dumą dokonał symbolicznego pasowania małych kucharzy drewnianą łyżką. Każdemu wręczył medal, dyplom i … rożek z pysznymi lodami. To było wspaniałe, kulinarne doświadczenie.
Wizyta św. Mikołaja to jedna z najbardziej oczekiwanych przez dzieci chwil w roku.
W minionym tygodniu ten niecodzienny gość odwiedził dzieci z naszego przedszkola. Nasi milusińscy śpiewali, tańczyli i recytowali wiersze dla Mikołaja, a w nagrodę otrzymali piękne prezenty. Na koniec św. Mikołaj wyraził nadzieję, że przez kolejny rok dzieci będą równie grzeczne i będzie mógł nas ponownie odwiedzić przyszłym roku. Czekamy z niecierpliwością!