Błąd

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów foto/2023/zawody2 oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów foto/2019/szachy oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów lego/motocykl oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

Co jest dla nas najważniejsze? - to temat debaty, która odbyła się w naszej szkole 9 września jako jedno z działań XXX sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży.
Uczniowie klas VI-VIII po uzupełnieniu ankiety wysłuchali przemówień naszych reprezentantek na tegorocznych obradach sejmowych. Ewa Warias zwróciła uwagę swoim rówieśnikom na to, że mamy prawo żyć w takim świecie, w którym można czuć się dzieckiem i w pełni rozwijać. Maja Misztal przekonywała, że to pasje są źródłem szczęścia dla młodego człowieka. Z kolei dla Mai Jagiełło relacje rówieśnicze oparte na szacunku są najważniejsze i to o nie każdy powinien dbać. Te przemówienia zainspirowały uczniów do dyskusji w grupach, które ustaliły, że dla młodego pokolenia najistotniejsze jest zdrowie, bliscy oraz zainteresowania i pasje.

W sobotę 7 września nasi uczniowie wraz z panią Agnieszką Chomicką uczestniczyli w 13. edycji Narodowego Czytania, które odbyło się w Ogrodzie Botanicznym UMCS w Lublinie. W tym roku to „Kordian” Juliusza Słowackiego był lekturą czytaną przez zaproszonych gości.

Nasza reprezentacja przedstawiła fragmenty aktu III sceny 5, w której Kordian podąża przez komnaty Zamku Królewskiego, by zabić cara. Ta moralna wędrówka kończy się klęską bohatera. W roli Kordiana wystapił Karol Kutkowski, Imaginacji - Emilia Pieczonka, Strachu - Sara Figiel, cara - Norbert Poleszak, diabła - pani Agnieszka Chomicka.

Ankieta - dostępna po zalogowaniu się na szkolne konto Google

Drodzy Rodzice!
Z dumą informujemy, że akcja Szkoły Pełne Talentów #3 Już wystartowała! Nasza Szkoła bierze udział w zbieraniu Talenciaków. Można je składać do oznaczonych pudełek wystawionych w naszej szkole lub skanować na konto naszej szkoły.
Zapraszamy do udziału w akcji.

Piękno Roztocza przyciągnęło uczniów klas 7 i 8, którzy 6 września wzięli udział w wycieczce profilaktycznej sfinansowanej przez Gminę Konopnica. Młodzież odwiedziła chrząszcza w Szczebrzeszynie, wsłuchiwała się w szumy nad Tanwią oraz wypatrywała koniki polskie nad Stawami Echo. Z kolei spływ kajakami rzeką Wieprz przekonał o sile relacji rówieśniczych i dostarczył niezapomnianych wrażeń.