×

Błąd

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów foto/2019/szachy oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów lego/motocykl oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

Za wspaniałą pracę w projekcie eTwinning "BRIDGE of CULTURES" nasza szkoła została wyróżniona Europejską Odznaką Jakości eTwinning. Oznacza to, że praca grupy uczniów z klasy VII, która w poprzednim roku szkolnym realizowała projekt, została oceniona jako reprezentująca najwyższy europejski poziom. Brawo!!

Europejska Odznaka Jakości eTwinning

W związku z wnioskami od rodziców uczniów od 2 listopada zostały przesunięte odjazdy autobusu nr 85 celem umożliwienia dotarcia dzieci z i do naszej szkoły.
Kurs popołudniowy spod szkoły w kierunku Motycza Leśnego został przesunięty z 14:26 na 14:41 
O tym, że wiersze z dzieciństwa są bliskie sercu zarówno naszym uczniom, jak i ich bliskim, udowodnili uczestnicy Rodzinnego Konkursu Recytatorskiego „Poezja łączy pokolenia”, który był organizowany w naszej szkole. Wręczenie nagród, ufundowanych przez Wójta Gminy Konopnica, odbyło się 10 listopada br.
W konkursie wzięli uczniowie z klas I-VIII, którzy razem ze swoimi bliskimi: mamą, tatą, siostrą, bratem, przygotowali recytację wierszy polskich poetów: Juliana Tuwima, Jana Brzechwy, Marii Konopnickiej. Za sprawą kreatywności i wrażliwości recytatorów utwory literackie znane każdemu od najmłodszych lat ożyły i nabrały nowych znaczeń.
Komisja konkursowa wyłoniła laureatów z każdej klasy oraz przyznała nagrody główne w kategoriach klas I-III i klas IV-VIII.
Laureaci konkursu:
Helena Lech - kl. I
Maria Lala - kl. II
Karolina Bachonko - kl. III
Hanna Różycka - kl. IV
Sara Figiel - kl. V
Wojciech Misztal - kl. VI
Paweł Łaszcz - kl. VII
Marcelina Drzazga i Rozalia Lala - kl. VIII
Nagrodę główną w kategorii klas I-III otrzymała Karolina Bachonko z kl. III, która razem z mamą zaprezentowała wiersz pt. „Kwoka” Jana Brzechwy. Natomiast najlepszym występem w kategorii klas IV-VIII była recytacja utworu pt. „Ptasie radio” Juliana Tuwima w wykonaniu ósmoklasistek: Marceliny Drzazgi i Rozalii Lali. Laureaci i zwyciężczynie konkursu otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe, które wręczyła pani dyrektor Aniela Sobolewska.
Organizatorzy konkursu, pani Agnieszka Chomicka i pani Beata Drzazga, dziękują rodzicom za udział i ogromne zaangażowanie w przygotowanie wspaniałych występów, które były na wysokim poziomie, a dzieci i osoby dorosłe wykazały się znakomitymi umiejętnościami recytatorskimi i aktorskim. Podziękowania płyną również dla Wójta Gminy Konopnica pana Mirosława Żydka za ufundowanie nagród.
Zapraszamy do obejrzenia nagrodzonych występów.
Uczniowie klas VII i VIII wzięli udział w akcji Krajowej Administracji Skarbowej realizowanej pod hasłem „Hazard? Nie daj się wciągnąć!” Tegoroczna edycja jest skierowana do uczniów klas 7 i 8 szkół podstawowych i wszystkich szkół średnich.
Cel kampanii to uświadomienie społeczeństwu, że:
• hazard jest niebezpieczny i potrafi zniszczyć życie rodzinne, sytuację finansową i zdrowie,
• osoby uzależnione podkreślają korzyści z hazardu i koncentrują się na możliwościach wygranych oraz pieniądzach.
Przekaz kampanii koncentrował się na pokazaniu, że urządzanie gier hazardowych jest nielegalne i niebezpieczne. Akcja edukacyjna KAS organizowana jest pod patronatem honorowym Ministra Edukacji i Nauki.
Jeszcze Polska nie zginęła… - te słowa „Mazurka Dąbrowskiego” rozbrzmiały 10 listopada o 11:11 w murach naszej szkoły. Odśpiewaniem hymnu społeczność szkolna uczciła 103. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Było to działanie w ramach ogólnopolskiej akcji „Szkoła do hymnu”, która jest organizowana od 2018 roku.