Błąd

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów foto/2023/zawody2 oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów foto/2019/szachy oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów lego/motocykl oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

Emilia Pieczonka z kl. VII została laureatką trzeciej edycji wojewódzkiego konkursu kuratoryjnego „Znam polszczyznę zawodowo!” organizowanego przez Zespół Szkół Transportowo-Komunikacyjnych im. T. Kościuszki w Lublinie. Uczennica, przygotowywana pod kierunkiem p. Agnieszki Chomickiej, zajęła III miejsce oraz otrzyma dodatkowe punkty w rekrutacji do szkoły ponadpodstawowej.

Gratulujemy sukcesów!

Polszczyzna na medal

Nasza szkoła otrzymała certyfikat jakości kształcenia z zastosowaniem aplikacji Insta.Ling. Dzięki niej uczniowie rozwijają samokształcenie w zakresie języka polskiego i języka angielskiego, wykorzystując nowoczesne technologie.

Screenshot 20240410 155654 Adobe Acrobat

Kim był Maksymilian Faktorowicz czy Hilary Koprowski? Jak Marian Rajewski wpłynął na losy II wojny światowej? Wielkie dokonania Polaków w formie lapbooków przedstawili uczniowie klas IV-VIII, którzy wzięli udział w Gminnym konkursie „(Nie)znani wielcy Polacy” organizowanym przez naszą szkołę. 5 kwietnia laureaci otrzymali nagrody z rąk fundatora Wójta Gminy Konopnica Pana Mirosława Żydka.
Oto wyniki:
I miejsce – Karolina Bachonko (Szkoła Podstawowa im. Kard. S. Wyszyńskiego w Konopnicy)
II miejsce ex aequo – Iga Chmiel (Szkoła Podstawowa w Stasinie), Nina Lipian (Szkoła Podstawowa im. Kard. S. Wyszyńskiego w Konopnicy) i Piotr Rakowski (Szkoła Podstawowa im. Ziemi Lubelskiej w Radawcu Dużym)
III miejsce ex aequo – Weronika Frąk (Szkoła Podstawowa im. Ks. J. Twardowskiego w Zemborzycach Tereszyńskich) i Amelia Wójcik (Szkoła Podstawowa im. W. Witosa w Motyczu)
Wyróżnienia:
- Patrycja Czernecka (Szkoła Podstawowa im. Kard. S. Wyszyńsiego w Konopnicy)
- Julian Rajewicz (Szkoła Podstawowa im. Kard. S. Wyszyńsiego w Konopnicy)
- Gabriela Tymicka (Szkoła Podstawowa w Stasinie).

obraz

Chrystus po Swoim Zmartwychwstaniu przyszedł do wieczernika i pozdrowił uczniów słowami „Pokój Wam”.
On jest symbolem nowego życia, początku i nadziei. Dzisiaj przychodzi także do nas z tymi słowami
„Pokój Wam, nie bójcie się”.
Z okazji Świąt Wielkiej Nocy życzę zaufania i wiary w to, że Zmartwychwstały Chrystus ma moc nawet ze śmierci wyprowadzić nowe życie. Życzę pokoju i niezachwianej nadziei. Chrystus Zmartwychwstał!

W imieniu Społeczności Szkoły Podstawowej w Konopnicy
życzenia składa Aniela Sobolewska

W dniach 25-26 marca odbyły się w naszej szkole warsztaty wielkanocne prowadzone przez Ogród Botaniczny Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. To był wspaniały czas, w którym każdy mógł przygotować świąteczne dekoracje na stół wielkanocny. Dziękujemy pracownikom Ogrodu Botanicznego za organizację warsztatów i zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.