Dzień Książki
W minionym tygodniu uczniowie klas III-VIII wspólnie świętowali Międzynarodowy Dzień Książki. Dla każdej klasy została przygotowana specjalna strefa spokojnego czytania.
Uczniowie przynieśli ze sobą swoje ulubione książki i podczas jednej godziny lekcyjnej mogli się w nich w pełni zanurzyć. Wiele osób zadbało również o wyjątkowy klimat, przynosząc koce i dekoracje. W trakcie wydarzenia odbył się konkurs na najciekawszy kącik czytelniczy.
Zwycięzcami zostały klasy 3a oraz 4b, które wyróżniły się największą kreatywnością. Serdecznie gratulujemy!
Dodatkowo w klasach I-II wybraną lekturę czytał Pan Dyrektor, co było dla najmłodszych miłym i wyjątkowym doświadczeniem.
Mamy nadzieję, że ten czas pozwolił Wam się zrelaksować i na chwilę oderwać od codziennych obowiązków, spędzając go z dobrą książką.
Samorząd Uczniowski
Uczniowie przynieśli ze sobą swoje ulubione książki i podczas jednej godziny lekcyjnej mogli się w nich w pełni zanurzyć. Wiele osób zadbało również o wyjątkowy klimat, przynosząc koce i dekoracje. W trakcie wydarzenia odbył się konkurs na najciekawszy kącik czytelniczy.
Zwycięzcami zostały klasy 3a oraz 4b, które wyróżniły się największą kreatywnością. Serdecznie gratulujemy!
Dodatkowo w klasach I-II wybraną lekturę czytał Pan Dyrektor, co było dla najmłodszych miłym i wyjątkowym doświadczeniem.
Mamy nadzieję, że ten czas pozwolił Wam się zrelaksować i na chwilę oderwać od codziennych obowiązków, spędzając go z dobrą książką.
Samorząd Uczniowski
„Mała Syrenka – szczęśliwe zakończenie”!
Z ogromną dumą informujemy, że uczeń naszej pierwszej klasy, Michał Goławski, został laureatem XVII Integracyjnego Konkursu Plastycznego „Mała Syrenka – szczęśliwe zakończenie”!
Konkurencja była ogromna – jury oceniało aż 141 prac! Praca Michała zachwyciła sędziów pomysłowością, samodzielnością i wyjątkowym wyrazem artystycznym.
Sama gala wręczenia nagród była niezwykłym przeżyciem. Wzruszył nas występ dzieci ze Szkoły Podstawowej przy DPS w Matczynie, a po części oficjalnej czekała na wszystkich słodka niespodzianka.
Michale, gratulujemy i życzymy Ci dalszych sukcesów w rozwijaniu Twojego niezwykłego talentu! Organizatorom dziękujemy za zaproszenie do tego pięknego wydarzenia, które uczy nas wrażliwości i otwiera serca na innych.
AKCJA RÓŻOWA SKRZYNECZKA
Z radością informujemy, że w naszej szkole pojawiła się Różowa Skrzyneczka, która została umieszczona w toalecie dla starszych dziewcząt. Znajdują się w niej bezpłatne środki higieniczne potrzebne w czasie menstruacji, dostępne dla każdej uczennicy w razie potrzeby.
Akcji przyświeca ważna idea wzajemnego wsparcia i solidarności. Jeśli ktoś skorzysta z dostępnych produktów, zachęcamy, by w miarę możliwości w przyszłości również podzielił się tym, co ma. Dzięki temu skrzyneczka będzie mogła służyć kolejnym osobom.
Środki higieniczne z dużym zapasem zostały zasponsorowane przez rodzinę ucznia naszej szkoły. Serdecznie dziękujemy za ten gest życzliwości i wsparcia dla naszej szkolnej społeczności.

„Królowa Śniegu”
Uczniowie klas 3a i 3b mieli okazję uczestniczyć w niezwykłym przedstawieniu lalkarskim przygotowanym przez seniorów z Dziennego Domu Pobytu dla Osób Starszych i Niepełnosprawnych w Maryninie.
Seniorzy zaprezentowali spektakl pt. „Królowa Śniegu”, wykorzystując lalki wykonane własnoręcznie. Występ zachwycił zarówno pomysłowością, jak i bardzo starannym przygotowaniem artystów.
Serdecznie dziękujemy Seniorom za chwilę magii, uśmiechu i wzruszeń, które na długo pozostanie w pamięci uczniów.
Seniorzy zaprezentowali spektakl pt. „Królowa Śniegu”, wykorzystując lalki wykonane własnoręcznie. Występ zachwycił zarówno pomysłowością, jak i bardzo starannym przygotowaniem artystów.
Serdecznie dziękujemy Seniorom za chwilę magii, uśmiechu i wzruszeń, które na długo pozostanie w pamięci uczniów.
Wycieczka do piekarni
We wtorek 21 kwietnia dzieci z oddziałów przedszkolnych 0B i 0C wybrały się na wycieczkę do piekarni Państwa Zubrzyckich w Kraczewicach. Przedszkolaki uczestniczyły w warsztatach „Od ziarenka do bochenka”, podczas których miały okazję zwiedzić piekarnię i poznać tajniki wypieków. Następnie z ogromnym zapałem wcielali się w rolę małych piekarzy i własnoręcznie przygotowywali wyroby piekarnicze, które później zabierali ze sobą do domu. Dla wszystkich był to bardzo aktywnie i ciekawie spędzony czas!




