W dniu Edukacji Narodowej 14 października 2021r. uczniowie klasy pierwszej ubrani na galowo, przybyli do szkoły, aby świętować przyjęcie ich do grona uczniów Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Konopnicy. W odświętnie udekorowanej sali gimnastycznej spotkali się uczniowie, nauczyciele i rodzice. Wszyscy z zainteresowaniem i radością oglądali program artystyczny przygotowany przez pierwszoklasistów, którzy pod opieką pani wychowawczyni Moniki Szacoń ćwiczyli swoje role przez wiele dni, aby zaprezentować się jak najlepiej. Po części artystycznej, w niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym Iza, Antek, Brajan, Piotrek, Helenka, Ksawery, Przemek, Natan, Ola, Krzyś, Zuzia, Eryk, Marysia, Nela, Mateusz, Maks, Maja i Zuzia ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować szkołę, swoim zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania pani dyrektor Aniela Sobolewska dokonała symbolicznego pasowania na ucznia. "Pasuję Cię na ucznia…" - mówiła pani dyrektor, dotykając wielkim ołówkiem - jak czarodziejską różdżką ramion dzieci. Były także życzenia i prezenty od Samorządu Uczniowskiego oraz słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Na zakończenie uroczystości przdstawicielka Rady Rodziców pani Karolina Beer- Lech złożyła z okazji Dnia Edukacji Narodowej wszystkim pedagogom najlepsze życzenia.