Wycieczka szkolna do stolicy była mikołajkową integracją uczniów klas VII i VIII.
Młodzież zwiedziła Muzeum Powstania Warszawskiego, gdzie poznała codzienność powstańców walczących o niepodległość w 1944 r. Następnie dawkę wrażeń artystycznych dostarczyła komedia „Zemsta” obejrzana w Och-Teatrze. Na scenie młodzież mogła podziwiać m. in. Cezarego Żaka w roli Cześnika, Grzegorza Warchoła jako Rejenta oraz Artura Barcisia, który znakomicie wcielił się w rolę Papkina. Na koniec uczniowie złożyli wizytę w Sejmie, która była cenną lekcją o polskim parlamentaryzmie i okazją do poznania pracy polityków.
7 grudnia nasi uczniowie z klas IV-VI wraz z opiekunami udali się na mikołajkową wycieczkę do Sandomierza. W zimowej scenerii spacerowaliśmy po Wzgórzu Zamkowym podziwiając panoramę na port i dolinę Wisły. Przechodząc przez Stare Miasto z zabytkowym rynkiem i Ratuszem widzieliśmy Bramę Opatowską, Dom Długosza i Katedrę. Dokładnie też zwiedziliśmy Zbrojownię. Kolejnym punktem wycieczki był Baranów Sandomierski i wspaniały renesansowy zamek. W świąteczny klimat wprowadziła nas wizyta w Fabryce Bombek. Zwiedziliśmy z przewodnikiem Muzeum Bombki Choinkowej wraz z dekoratornią i galerią wzorów. Widzieliśmy pokazy dmuchania i malowania bombek, braliśmy też udział w warsztatach własnoręcznego malowania bombek.
6 grudnia naszą szkołę odwiedził wyjątkowy gość! Wizyta Świętego Mikołaja sprawiła radość każdemu!
30 września w naszej szkole uczniowie klas IV-VIII bawili się w rytmie ulubionych piosenek na dyskotece szkolnej z okazji andrzejek. Nie zabrakło również tradycyjnych wróżb przygotowanych przez Samorząd Uczniowski.
30 listopada uczniowie klas I-III pojechali do Opery Lubelskiej /dawny Teatr Muzyczny/ na spektakl
pt. „Pinokio”. Przedstawienie zachwycało barwnymi kostiumami, przepiękną scenografią, a także wspaniałą grą i śpiewem aktorów. Miłym zaskoczeniem okazała się ukryta pod sceną orkiestra, która pod batutą dyrygenta grała muzykę na żywo. Młodzi widzowie mieli możliwość nie tylko oglądania, ale też włączenia się do wspólnej zabawy. To była prawdziwa uczta dla zmysłów.