Ze spojrzeniem utkwionym w Chrystusie, umocnieni nadzieją, która zawieść nie może, kroczmy razem drogami nowego tysiąclecia: „Wstańcie, chodźmy!”
Miniona niedziela była Ogólnopolskim XIX Dniem Papieskim. Społeczność naszej szkoły w piątek 18 października, dwa dni po 41 rocznicy wyboru kardynała Karola Wojtyły na papieża uczestniczyła w okolicznościowym montażu słowno-muzycznym. Była to okazja do przypomnienia postaci Świętego Jana Pawła II, jego nauczania, a także poezji, którą tworzył. Akademię, pod kierunkiem katechetów przygotowali uczniowie klasy VI. Ufamy, że poznając głębiej życie i działalność wielkich świadków Chrystusa, którym przyszło żyć w trudnych i dramatycznych czasach, będziemy potrafili dostrzegać bardzo konkretnie, źródło miłości, pamiętając, że Bóg jest miłością.
We czwartek 17 października uczniowie klasy IV wraz z opiekunami udali się na spacer zabytkowymi piwnicami staromiejskiego Lublina. Oczywiście droga do piwnic poprzedzona była przechadzką pośród współczesnych zabudowań, dodatkowo przyozdobionych jesienną scenerią. Wędrówka podziemnymi korytarzami okazała się podróżą w czasie pozwalającą odkryć przeszłość miasta. Historię rozwoju przestrzennego Lublina przybliżyły makiety ukazujące miasto od VIII w. n. e., poprzez średniowiecze do wieku XVI. Punktem kulminacyjnym była, wzbogacona światłem i dźwiękiem, ruchoma makieta Wielkiego Pożaru Lublina z 1719.
Część historyczną wyprawy uzupełniła przechadzka urokliwymi uliczkami starego miasta. Wyjazd zwieńczyła wizyta w Centrum Handlowym i współczesny już film „Angry Birds 2”.
„Zmień słowa, zmień świat” to przewodnie hasło Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego
„Dzień Dobrego Słowa” realizowanego w Szkole Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Konopnicy w roku szkolnym 2019/2020. Celem działań podejmowanych w Projekcie jest min.: kształtowanie dobrej atmosfery dzięki używaniu poprawnego języka w sytuacjach dnia codziennego.
Pierwszy „Dzień Dobrego Słowa” obchodziliśmy w naszej szkole w październiku. Czasu na przygotowanie było niewiele. Tego dnia wchodzący do szkoły rodzice byli „częstowani” dobrymi słowami. Wszystkich witał napis „Miłego dnia życzą dzieci z oddziałów przedszkolnych”. Dobre słowa otrzymali także nasi uczniowie. Wszystkich witała wesoła gazetka  pełna dobrych słów.
Kolejne „Dni Dobrego Słowa” przed nami. Będziemy je obchodzić każdego 13 dnia kolejnego miesiąca. Będziemy starać się mówić piękną polszczyzną, mówić o sobie i innych tylko dobrymi słowami. Do zobaczenia. Życzymy Wam wielu dobrych słów każdego dnia.
„By przedszkolak nie był chory je marchewki,
kalafiory, pije mleko, biega kłusem, a wieczorem śpi jak suseł”.
W minionym tygodniu starsze przedszkolaki realizowały tematy dotyczące zdrowego odżywiania. Najlepszą nauką są zajęcia praktyczne, dlatego też dzieciaki upiekły pyszne i aromatyczne ciasto marchewkowe oraz wyciskały sok z ulubionych owoców i warzyw. Samo zdrowie!
Uczniowie klasy drugiej dobrze wiedzą, że najważniejszym posiłkiem dnia jest śniadanie. 10 października przynieśli do szkoły zdrowe produkty: pełnoziarniste pieczywo, masło, wędliny, sery, jajka, miód i mnóstwo warzyw. Powstały z nich pyszne, kolorowe i pożywne kanapki. Takie własnoręcznie przygotowane i jedzone w miłym towarzystwie śniadanie smakuje najlepiej.