Alternatywą dla czytania lektury jest obejrzenie jej ekranizacji. Z tej okazji uczniowie klasy trzeciej wybrali się do kina Bajka w Lublinie na film pt. „O psie, który jeździł koleją”. Nakręcony został na podstawie książki Romana Pisarskiego o tym samym tytule. Miłośnicy psów mogli przenieść się
w świat pociągów i pracy kolejarzy, gdzie z zainteresowaniem śledzili przygody psa Lampo i losy jego nowej rodziny. Jednocześnie dowiedzieli się, co tak naprawdę jest w życiu ważne.

15 marca to dzień, w którym każdy mógł odwiedzić naszą szkołę, poznać kadrę nauczycielską oraz sposób realizacji zajęć. Był to dzień skierowany głównie do dzieci, które chcą w przyszłości zdobywać wiedzę i umiejętności w tej szkole. Organizacją zajęć integracyjnych zajęły się panie: M. Szacoń, R. Mazur oraz J. Brodziak. O świetnej zabawie oraz atrakcyjnych zajęciach świadczą zdjęcia, a przede wszystkim zadowolone twarze dzieci.

Uczniowie klasy IIb wybrali się do Kina Bajka na film pt. „Emma i czarny jaguar”, świętując w ten sposób Dzień Kobiet. Historia niezwykłej przyjaźni pomiędzy dziewczynką a dzikim zwierzęciem dostarczyła wszystkim wielu emocji i wzruszeń. Po seansie nie mogło zabraknąć pysznej pizzy i spaceru po CSK.

12 marca odbył się etap gminny Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Młodzież mogła wykazać się swoją wiedzą jak i zamiłowaniem dotyczącym szeroko rozumianego pożarnictwa. W kategorii klas 1-4 naszą szkołę reprezentowała Nina Lipian uczennica klasy IV, natomiast w kategorii klas 5-8 naszą szkołę reprezentował Aleksander Gorgol uczeń klasy VIII. Po zaciętej walce zarówno Nina jak i Aleksander w swoich kategoriach wiekowych zajęli drugie miejsca. Gratulujemy! Laureaci otrzymali cenne nagrody, które zostały ufundowane przez Wójta Gminy Konopnica.
8 marca uczennice oraz uczniowie V, VI i VII klasy wzięli udział w warsztatach zorganizowanych przez Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej. Dzieci z klasy V i VI zagrały w gry matematyczne, pracowały także nad rozwiązywaniem zadań przy pomocy komputerów, o co zadbał Wydział Matematyki, Fizyki i Informatyki. Klasa VII złapała bakcyla do nauki w trakcie warsztatów laboratoryjnych na Wydziale Biologii i Biotechnologii. Pod okiem dr hab. Jolanty Kutkowskiej uczniowie sprawdzili, jakie bakterie żyją na ich telefonach. Po części naukowej wszyscy udali się do kina „Bajka” na film pt. „Cudowny chłopak. Biały ptak.”