Wakacje to okres, w którym znajdujemy czas na zabawę, relaks i drobne szaleństwa. Nie mamy obowiązków związanych ze szkołą i nauką, więc możemy bez ograniczeń planować najróżniejsze przygody, w których będziemy brać udział. Niektórzy spotykają się z przyjaciółmi i wspólnie świetnie się bawią, inni wybierają się na rodzinne wyjazdy. Nikt nie siedzi w domu, kiedy za oknem mamy słoneczną, piękną, zachęcającą do wyjścia pogodę. Jednak wszyscy musimy pamiętać, że dobra zabawa nie zwalnia nas z obowiązku dbania o swoje i innych bezpieczeństwo. Jak powinniśmy postępować, aby wakacje zawsze kojarzyły nam się z samymi przyjemnościami? Wystarczy wykazać zdrowy rozsądek i pamiętać o kluczowych zasadach bezpieczeństwa.

Oto najważniejsze zasady, którymi powinniśmy się kierować, aby bezpiecznie spędzić wakacje:

 1. Zawsze informuj rodziców, gdzie i z kim przebywasz. Przekaż im także, o której godzinie zamierzasz wrócić.
 2. Noś ze sobą numer telefonu do rodziców.
 3. Pamiętaj o zasadach bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię – przechodź na pasach dla pieszych i na zielonym świetle.
 4. Do zabawy wybieraj zawsze miejsca oddalone od jezdni.
 5. Zawsze zapinaj pasy w samochodzie.
 6. Nie rozmawiaj z obcymi.
 7. Poinformuj rodziców, gdyby ktoś Cię zaczepiał.
 8. Nie oddalaj się z nieznajomymi, nie wsiadaj z nimi do samochodu.
 9. Nie bierz słodyczy ani innych prezentów od obcych.
 10. Pamiętaj o numerach alarmowych. W razie potrzeby dzwoń i wezwij pomoc.
 11. Kąp się tylko w miejscach do tego przeznaczonych, na strzeżonych i bezpiecznych kąpieliskach.
 12. Nie wchodź do wody bez opieki osoby dorosłej.
 13. Nie pływaj w czasie burzy, mgły, gdy wieje porywisty wiatr.
 14. Pamiętaj o ochronie przed słońcem. W czasie upałów pij dużo wody i zawsze noś nakrycie głowy. Przed wyjściem na zewnątrz posmaruj się kremem z filtrem.
 15. Zadbaj o właściwy ubiór – strój z elementami odblaskowymi, kask ochronny podczas jazdy na rowerze czy odpowiednie buty w czasie wycieczki w góry.
 16. W górach nie wyruszaj w trasę, jeśli widzisz, że nadchodzi burza.
 17. Szukaj bezpiecznego schronienia podczas burzy.
 18. Podczas górskich wycieczek nie schodź ze szlaku.
 19. Nie oddalaj się bez pytania od rodziców – w nowych miejscach łatwo się zgubić.
 20. Po każdym wyjściu z miejsc zalesionych dokładnie sprawdź skórę na obecność kleszczy.
 21. Uważaj na rośliny, na których się nie znasz. Niektóre jagody, liście czy grzyby są trujące.
 22. Podczas spacerów po lesie stosuj preparaty odpędzające owady i kleszcze.
 23. Nie rozpalaj ogniska w lesie.
 24. Nie baw się z obcymi zwierzętami. Nawet przyjaźnie wyglądający pies czy kot może Cię ugryźć, gdy spróbujesz go pogłaskać.
 25. Bądź rozsądny i zachowaj umiar we wszystkim, co robisz.

żródło: https://czasdzieci.pl

19 czerwca zakończyliśmy naukę w roku szkolnym 2018/2019. Ten uroczysty dzień rozpoczęliśmy Mszą Świętą w parafialnym kościele. Następnie w szkole w sali gimnastycznej uczniowie klasy I zaprezentowali zabawne przedstawienie wprowadzając wszystkich zebranych w wakacyjny nastrój. Po tym Pani Dyrektor wręczyła świadectwa z czerwonym paskiem i nagrody książkowe uczniom, którzy uzyskali najwyższe oceny z poszczególnych przedmiotów edukacyjnych i zachowania, a także dyplomy uczniom, za najwyższe osiągnięcia w konkursach przedmiotowych i sporcie. Wówczas miało też miejsce wręczenie Nagrody Dyrektora Szkoły, którą otrzymał uczeń klasy VIII Gabriel Terpiłowski. Na koniec uczniowie klasy VIII przekazali opiekę nad Sztandarem Szkolnym uczniom klasy VII. Po tym uczniowie wraz z rodzicami rozeszli się do swoich klas, aby otrzymać świadectwa z promocją do następnej klasy. Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy! Przypominamy także o bezpieczeństwie w czasie wakacji i życzymy udanego wypoczynku. Do zobaczenia we wrześniu!
18 czerwca w naszej szkole miała miejsce wzruszająca uroczystość z okazji ukończenia szkoły przez uczniów klasy ósmej. Wszystkim absolwentom życzymy, aby dostali się do wymarzonych szkół. Trzymamy kciuki! Powodzenia!
W dniach 12-14 czerwca uczniowie klasy ósmej przemierzali Bieszczadzkie Połoniny. Wspinali się Połoniną Wetlińską oraz Połoniną Caryńską, by na szczytach podziwiać panoramę Bieszczad. Odbyli rejs statkiem wycieczkowym po Solinie oraz plażowali w Polańczyku. Wieczorami przy ognisku piekli kiełbaski i śpiewali. Wycieczka została sfinansowana przez Gminną Komisję ds. RPA przy Wójcie Gminy Konopnica, za co wszyscy uczniowie klasy ósmej serdecznie dziękują:).
Naszą Szkołę reprezentowali uczniowie wyłonieni w eliminacjach szkolnych: Mikołaj Bugała i Radosław Sikora. W swojej kategorii wiekowej pokazali się z bardzo dobrej strony. Gratulujemy!