Bractwo im. św. Brata Alberta w Lublinie zwróciło się z prośbą do naszej szkoły o wsparcie w przygotowaniu paczek dla dzieci z rodzin ubogich z okazji Dnia Dziecka. Z pomocą Samorządu Uczniowskiego włączyliśmy się w zbiórkę potrzebnych artykułów, które zostały już przekazane organizatorom akcji.
Dziękujemy wszystkim rodzicom, uczniom i nauczycielom za przekazane dary!
Pierwszy dzień czerwca to wyjątkowa okazja do wspólnej zabawy i radości, bo każdy z nas jest dzieckiem! W tym roku nie mogło zabraknąć atrakcji dla naszych podopiecznych, były dmuchańce, wodne tatuaże, koło fortuny z atrakcyjnymi nagrodami, wyroby koralikowej biżuterii, malowanie na folii, bańki mydlane, zawody sportowe, zabawy integracyjne, foto budka. Ogromną radość sprawili strażacy z OSP Konopnica i ich pokaz sprzętu. Nie zabrakło słodkich poczęstunków: popcornu , waty cukrowej (robionych na miejscu), muffinek, soczków w kartonikach i oczywiście lodów! Grom i zabawom towarzyszyła dobra muzyka i wspaniała pogoda!
Serdecznie dziękujemy naszym sponsorom: Wójtowi Gminy Konopnica - Panu Mirosławowi Żydkowi,
Państwu Bogumile i Tomaszowi Wróblewskim, Radnemu Rady Gminy w Konopnicy - Panu Stanisławowi Łukasiewiczowi, Panu Piotrowi Szymańskiemu, Zajazdowi Gościnnemu, oraz naszej wspaniałej Radzie Rodziców i Nauczycielom.
Dyrektor Szkoły – Aniela Sobolewska
„Za to, że zawsze jesteś przy mym boku,
za to, że wskazujesz mi drogę w gęstym mroku,
za to, że dni moje tęczą malujesz,
dziś z głębi serca Tobie dziękuję.”
Dnia 30 czerwca 2023r. grupa O a i O b naszego przedszkola wraz z paniami wybrały się na wycieczkę do Ogrodu Botanicznego, który jest piękną, zieloną aglomeracją. Podczas zwiedzania części parkowej i botanicznej ogrodu towarzyszyły nam zaprzyjaźnione z naszym przedszkolem przewodniczki Pani Magda i Pani Marta , które z pasją przekazywały dzieciom informacje na temat życia zwierząt i roślin znajdujących się w ogrodzie botanicznym. Dzieci z zaciekawieniem przyglądały się przyrodzie, różnorodnym drzewom, krzewom i zachwycającym gatunkom kwiatów, poszukiwały wśród roślinności ptaków i owadów. Pogoda i nastroje dopisywały. Drugim etapem naszej wycieczki był piknik „pod chmurką” w trakcie którego był czas na lody i zabawy na świeżym powietrzu. Takie wycieczki to wielka frajda dla dzieci, co potwierdziły ich opinie i zadowolenie.
Po egzaminie ósmoklasisty nasi najstarsi uczniowie wraz z klasą VII udali się na dwudniową wycieczkę. Program pierwszego dnia był bardzo bogaty: zwiedzanie Starego Miasta w Zamościu, park miniatur w miejscowości Budy, przejazd na Roztocze i spacer wśród szumu słynnych wodospadów na rzece Tanew oraz zwiedzanie Krasnobrodu. Dzień zakończyła obiadokolacja i wspólne pieczenie kiełbasek. Drugi dzień wycieczki rozpoczęła wizyta w Zagrodzie Guciów, gdzie w otoczeniu drewnianego skansenu można znaleźć kolekcję meteorytów i skamieniałości. Następnie pod okiem instruktorów malowniczymi meandrami rzek Wieprz grupa przeżyła niezapomniany spływ kajakowy! Na koniec czekała wizyta w Roztoczańskim Parku Narodowym i spacer ścieżką dydaktyczną na Bukową Górę i stawy Echo. Nie mogło zabraknąć również odwiedzin Zwierzyńca i Szczebrzeszyna! Wycieczka realizowana była w ramach programu "Poznaj Polskę".