O pięknie Gór Świętokrzyskich przekonali się uczniowie klas IV i V wraz z wychowawcami (panie Agnieszka Chomicka i Monika Turska, pan Mariusz Dudzicz), którzy 17 września uczestniczyli w wycieczce szkolnej. Wyjazd był realizowany w ramach programu „Młodość bez uzależnień”.
W pierwszej kolejności grupa zdobyła Św. Krzyż, gdzie zwiedziła zespół klasztorny i Muzeum Misyjne. Piesza wyprawa była sprawdzianem formy i hartu ducha. Mimo deszczu wszyscy dzielnie dotarli na szczyt. Uczniowie zregenerowali siły w trakcie postoju z pysznym obiadem, po czym złożyli wizytę w Zamku Królewskim w Chęcinach. To była dla nich wyprawa w czasy średniowiecznych króli, rycerzy i dam. Na koniec uczniowie zwiedzili Jaskinię Raj - jedną z najpiękniejszych jaskiń krasowych w Polsce. Pomimo zmęczenia uśmiech towarzyszył do samego końca wycieczki. Uczniowie zintegrowali się i wrócili do domu z miłymi wspomnieniami. Kolejne wyprawy przed nimi!
Międzynarodowy Dzień Kropki obchodzony jest na całym świecie 15 września - jest to dzień pokazania możliwości każdego z nas, dzień naszych talentów, a przede wszystkim dzień kreatywności! Przedszkolaki z zerówki włączyły się w kropkowe świętowanie. Powstały piękne dzieła sztuki, które każdy z dumą prezentował przed grupą. Dzieci poznały historię małej Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej nauczycielce plastyki, uwierzyła w swoje możliwości.


W ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu 16 września zawitali do naszej szkoły przedstawiciele Policji z komisariatu w Bełżycach. Na spotkaniu z uczniami klas I-III przypominali przepisy ruchu drogowego. Pytali min. o bezpieczne przechodzenie przez ulicę oraz zapinanie pasów i foteliki samochodowe. Dzieci wykazały się dobra znajomością tych zasad. Na zakończenie uczestnicy spotkania otrzymali znaczki odblaskowe do plecaków od przedstawiciela Urzędu Gminy Konopnica.

Wrzesień tego roku, to dla statystyki publicznej bardzo ważny czas, ponieważ do zakończenia Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021 pozostało tylko kilkanaście dni.  Udział w spisie powszechnym jest niezwykle ważny dla nas wszystkich, budowanie świadomego społeczeństwa i postaw obywatelskich jest naszym wspólnym celem.
Załączam do maila list Prezesa GUS do Państwa – do nauczycieli, do uczniów oraz do rodziców, z serdeczną prośbą o przekazanie go adresatom, np. uczniom podczas zajęć lub godziny wychowawczej, a rodzicom poprzez e-dziennik. Listy znajdują się TUTAJ
Mamy nadzieję, że wykorzystacie Państwo również materiały edukacyjne, które zostały stworzone z myślą o Was i uczniach znajdujące się na stronie https://spis.gov.pl/dla-dzieci-i-mlodziezy/ . Znajdziecie tam kolorowanki dla najmłodszych, gry dotyczące NSP 2021 oraz gry przybliżające wiedzę ze statystyki publicznej dla młodszych i starszych dzieci, zestawy materiałów edukacyjnych dla różnych grup wiekowych – przedszkoli, klas I-III, IV-VIII i dla uczniów szkół ponadpodstawowych. W materiałach znajdują się propozycje zabaw, karty pracy, quizy, filmy edukacyjne i wiele innych ciekawych informacji. Mogą zostać one wykorzystane jako gotowe zajęcia lub jako dodatek do lekcji. Można je modyfikować i dostosowywać do aktualnie prowadzonych tematów zajęć.
Dodatkowo zapraszamy do udziału w konkursie dla nauczycieli, pt. „Statystycznie, najlepszy scenariusz o NSP 2021”, którego celem jest poszerzanie wiedzy na temat NSP 2021 wśród uczniów i nauczycieli. Regulamin konkursu znajduje się na stronie spis.gov.pl/najlepszy-scenariusz-o-nsp-2021.
 
Pozdrawiam serdecznie, 
Katarzyna Wysocka
Główny Specjalista Wydziału Edukacji i Promocji
Główny Urząd Statystyczny
Departament Edukacji i Komunikacji