SZKOŁA PODSTAWOWA IM.KARDYNAŁA STEFANA WYSZYŃSKIEGO W KONOPNICY
Średnie wyniki z egzaminu ósmoklasisty (w procentach)

Przedmiot egzaminacyjny

Szkoła Podstawowa

w Konopnicy

Powiat

Województwo

Kraj

j. polski

79

64

61

60

matematyka

76

59

56

57

Język angielski

83

64

64

67

Wyniki naszych uczniów plasują się odpowiednio w staninie 9 (najwyższy) – j. polski, 8 (wysoki) – matematyka i j. angielski.
Serdecznie gratuluję uczniom, nauczycielom i rodzicom  bardzo wysokich wyników egzaminu ósmoklasisty.
Aniela Sobolewska – dyrektor szkoły
Po dziesięciu miesiącach ciężkiej pracy i stresów nadchodzi tak wyczekiwany przez wszystkich uczniów czas – WAKACJE. Będzie to czas zabawy i nowych przeżyć. Korzystając z czasu wolnego nie zapominajcie jednak o Waszym bezpieczeństwie. Każdy z Was musi zwracać uwagę na różne zagrożenia podczas wakacyjnego wypoczynku, aby po jego zakończeniu pozostały tylko dobre wspomnienia.
Ostatnie dni roku szkolnego to intensywny czas, ale również okazja do zasłużonego odpoczynku i poznawania nowych miejsc. W dniach 20-22 czerwca uczniowie klasy ósmej i szóstej udali się na wspaniałą wycieczkę do Zakopanego i Krakowa. Wyjazd obfitował w niezwykłe atrakcje i łączył obcowanie z naturą oraz poznawanie narodowego dziedzictwa kultury i sztuki. Przemierzanie szlaków Tatrzańskiego Parku Narodowego dostarczyło niezapomnianych wrażeń i przepięknych widoków. Dolina Kościeliska, schronisko na Hali Ornak, Smreczyński Staw, Wąwóz Kraków, Jaskinia Smocza Jama to miejsca, które urzekły uczestników swoją niezwykłością. Nie zabrakło również spaceru po Zakopanym, słynnych Krupówkach i wjazdu kolejką na Gubałówkę. Ciekawym przeżyciem był również zjazd kolejką linową Butorowy Wierch. W Krakowie natomiast obowiązkowym punktem wycieczki było zwiedzanie Katedry Wawelskiej, krypt grobowych władców polskich i zasłużonych Polaków, wyjście i dotknięcie serca Dzwonu Zygmunta. Spacer ulicami Starego Miasta i Smocza Jama uzupełniały bogaty program wyjazdu.