W dniu 20 maja obchodziliśmy Światowy Dzień Pszczół, który ma na celu budzenie świadomości na temat pożyteczności pszczół, pokonywanie strachu przed tymi owadami, ale również uświadamianie w jaki sposób możemy pomóc pszczołom w ich przetrwaniu. Z tej okazji dzieci z oddziałów przedszkolnych przyszły do przedszkola ubrane w barwy żółto- czarne oraz piękne pszczele opaski. Dzieci dowiedziały się, jak ważna jest praca tych owadów w procesie zapylania roślin. Czym żywią się pszczoły, gdzie mieszkają oraz na czym polega praca pszczelarza. Poznały również jakie są etapy powstawania miodu i zapoznały się z podstawową budową pszczoły miodnej. Przedszkolaki wykonały wiele prac plastycznych i aktywności związanych z Światowym Dniem Pszczół. Układały puzzle, oglądały książki, albumy i rozwiązywały zagadki związane z życiem tych pożytecznych owadów. Degustowały i określały smak miodu. Brały udział w zabawach muzycznych i ruchowych. Dobrej zabawy nie było końca.