W dniu 26.10.2014 uczniowie naszej szkoły wraz z wychowawcami uczestniczyli we Mszy Św. z okazji nawiedzenia cudownego obrazu Matki Bożej Latyczowskiej. Oprócz nas w Eucharystii brały udział delegacje uczniów z innych szkół Gminy Konopnica. Wszystkie ławki w nawie głównej były wypełnione przez dzieci. Obok cudownego obrazu pełniły wartę Poczty Sztandarowe. Ksiądz Proboszcz Jan Domański w homilii przybliżył nam historię cudownej ikony. Dowiedzieliśmy się m. in.: że oryginał obrazu znajduje się w Rzymie w Bazylice Matki Bożej Większej, a kopię obrazu, która jest w naszej parafii będzie można nawiedzać w kościele Matki Bożej Różańcowej w Lublinie, gdzie zostanie umieszczona na stałe. Po Mszy Św. odbyło się krótkie czuwanie prowadzone przez księdza Adama Pendla i uczniów naszej szkoły. Oprawę muzyczną tego modlitewnego spotkania prowadziły nasze „Promyczki". Każdy z nas polecał w osobistej modlitwie swoje prośby:

„Matko Boża strzeż nasze dzieci i nas samych od wszystkiego co złe. Prowadź nas prostą drogą do nieba. Błogosław dzieciom, rodzicom, nauczycielom i naszym kapłanom. Dziękujemy Ci za piękną pogodę dzisiejszego dnia. Dziękujemy Ci za bezpieczną drogę i za tych co nam to bezpieczeństwo zapewnili. Kochamy Cię".

Po powrocie do szkoły odbył się krótki apel. Pani dyrektor podziękowała dzieciom i wychowawcom za wykonanie plakatów, które zdobią korytarz dolny naszej szkoły. Wykonaliśmy „Jesienne bukiety". Wszystkie dzieci otrzymały słodkie upominki ufundowane przez firmę Foto-lider oraz zakładki do książek i plany lekcji ufundowane przez Kasę Unii Lubelskiej. To był dzień pełen wrażeń.