Mikołajki były okazją dla uczniów klasy VI do wyjazdu do Warszawy, gdzie poznawali dziedzictwo i historię stolicy, obejrzeli musical w Teatrze Capitol, jak również odwiedzili Centrum Nauki Kopernik. Wizyta w stolicy rozpoczęła się od spaceru z przewodnikiem warszawskim po urokliwej Starówce, która zachwycała świątecznymi dekoracjami. Uczniowie zobaczyli Kolumnę Zygmunta III Wazy, Zamek Królewski, Katedrę, Rynek, Barbakan i Pomnik Małego Powstańca. Miłą niespodzianką było spotkanie z kataryniarzem Janem, który swoją grą i śpiewem przeniósł szóstoklasistów do świata bohaterów noweli Bolesława Prusa. Następnym punktem wycieczki był musical „Dreams” w wykonaniu młodych aktorów ze Szkoły musicalowej B&B. Po przedstawieniu uczniowie wyruszyli do Centrum Nauki Kopernik, gdzie mieli możliwość samodzielnego eksperymentowania i poznawania tajników wiedzy z zakresu biologii, fizyki czy chemii. Zadowolenie szóstoklasistów to zapowiedź kolejnej wycieczki do stolicy w niedalekiej przyszłości.