Dnia 13 marca 2023 roku w świetlicy Urzędu Gminy Konopnica przeprowadzone zostały gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom". Turniej ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W szczególności służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek powstania pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, poznawania tradycji, historii i organizacji ochrony przeciwpożarowej. W eliminacjach wzięli udział uczniowie szkół podstawowych z terenu naszej gminy. Naszą szkołę reprezentowali : w kategorii klas I – IV Dominik Burzak z klasy IV oraz w kategorii klas V – VIII Paweł Łaszcz z klasy VIII. Dominik zajął w swojej kategorii III miejsce a Paweł zajął II miejsce. Puchary, nagrody oraz pamiątkowe dyplomy uczestnikom turnieju wręczyli: Wójt Gminy Konopnica - p. Mirosław Żydek oraz p. Tomasz Wójcik komendant Gminny OSP. Do powiatowego etapu Turnieju zostali zakwalifikowani zdobywcy dwóch pierwszych miejsc z każdej grupy wiekowej. Wszystkim uczestnikom gratulujemy, a przyszłym reprezentantom życzymy wielu sukcesów w dalszych zmaganiach.