Nasi mali przyrodnicy z wizytą w Zarządzie Transportu Miejskiego w Lublinie

14 listopada 2014 roku uczestnicy naszego szkolnego koła przyrodniczego wraz z opiekunem Panem Pawłem Gozdkiem udali się z wizytą do siedziby Zarządu Transportu Miejskiego w Lublinie. Tam uczniowie zapoznali się z funkcjonowaniem tej instytucji, zasadami korzystania z komunikacji miejskiej, poznali historię i sposób działania trolejbusów. Ogromny podziw wzbudziła w dzieciach ściana wizyjna, która na bieżąco dostarcza informacji o tym, w jakim miejscu znajduje się obecnie autobus lub trolejbus. Najwięcej emocji dostarczył jednak małym podróżnikom pobyt w zajezdni, prezentacja działania trolejbusów oraz obsługi myjni dla tych niezwykłych pojazdów na szelkach. Każdy miał możliwość na chwilę wcielić się w rolę kierowcy i usiąść za kierownicą trolejbusu oraz uruchomić i zatrzymać urządzenia myjące te wielkie auta. Na pamiątkę tej niezapomnianej wizyty dzieci otrzymały od Dyrekcji ZTM drobne upominki, zaś uczniowie w ramach podziękowania wykonali plakat przedstawiający trolejbus, który obecnie zdobi jedną ze ścian budynku ZTM. Wycieczka bardzo podobała się wszystkim. Była niezwykle ciekawa, pouczająca i dostarczyła naszym małym przyrodnikom wielu niezapomnianych wrażeń. Czekamy na kolejną! :-)

Zapraszamy do obejrzenia prezentacji zdjęć (pdf) z wycieczki