Olaf Czarniceki, Jakub Krusiński, Filip Mitura oraz Radosław Sikora to uczniowie, którzy reprezentowali naszą szkołę na Gminnym Turnieju Szachowym pod partonatem Wójta Gminy Konopnica Pana Mirosława Żydka, który odbył się we wtorek 16  czerwca 2023 r.w Szkole Podstawowej im. Ziemi Lubelskiej w Radawcu Duzym. Turniej skierowany był do uczniów szkół podstawowych w naszej gminie.
Celem zawodów była popularyzacja szachów wśród dzieci oraz wyłonienie indywidualnych mistrzów gminy Konopnica w kategorii I-III oraz IV - VIII.
Ta niezwykle pasjonująca, wymagająca logicznego myślenia gra planszowa, której współczesne zasady ukształtowały się jeszcze w średniowieczu, przyciąga coraz to młodszych graczy. Podczas rozgrywania partii szachowych widać było na twarzach dzieci radość, pozytywne emocje oraz skupienie uwagi.
Uczeń naszej szkoły - Filip Mitura zajął III miejsce w kategorii uczniów klas IV-VIII.