23 czerwca 2023 r. miało miejsce uroczyste zakończenie roku szkolnego. Pierwszą część obchodów tego dnia stanowiła Msza Święta w kościele parafialnym w Konopnicy, po której uczniowie, nauczyciele i rodzice zgromadzili się w sali gimnastycznej naszej szkoły. Mazurek Dąbrowskiego rozpoczął drugą część pożegnania roku szkolnego 2021/2022. Dotychczasowy poczet sztandarowy składający się z uczniów klasy ósmej przekazał sztandar szkoły uczniom klasy siódmej. Po wygłoszeniu przez Panią Dyrektor słów skierowanych do naszych uczniów przyszedł czas na wręczenie nagród i świadectw z biało-czerwonym paskiem najlepszym wychowankom, oraz dyplomów i podziękowań dla tych, którzy wyróżnili się w zakończonym roku szkolnym w nauce i zachowaniu.
Pani Dyrektor wręczyła także list gratulacyjny rodzicom oraz nagrodę uczennicy klasy szóstej – Emilii Pieczonce za najwyższe wyniki w nauce i wzorowe zachowanie.
Tego dnia szczególne podziękowania popłynęły również w stronę pani Anny Toczyskiej, która kończy pracę w naszej szkole.
Na zakończenie uroczystości Dyrektor szkoły pogratulowała uczniom wyników, podziękowała nauczycielom i pracownikom za całoroczną pracę, rodzicom za zaangażowanie w życie szkoły i złożyła wszystkim życzenia dobrego wypoczynku oraz radosnych
i bezpiecznych wakacji. Chwilę później nauczyciele wraz z wychowankami udali się do sal, aby podsumować miniony rok szkolny.