W środę 24 stycznia 2024 roku najmłodsi uczniowie naszej szkoły zostali uroczyście przyjęci w poczet czytelników biblioteki szkolnej. Pierwszoklasiści złożyli uroczyste przyrzeczenie, że książki będą kochać i szanować. Od tego momentu uczniowie klasy Ia i Ib stali się pełnoprawnymi czytelnikami biblioteki szkolnej. Dyrektor szkoły p. Aniela Sobolewska przypomniała, jak ważna w rozwoju każdego człowieka jest literatura i życzyła młodym czytelnikom wytrwałości i radości w jej odkrywaniu następnie dokonała aktu pasowania. Na pamiątkę tego wydarzenia nowo pasowani czytelnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz w ramach Ogólnopolskiej Kampanii Czytelniczej książki p.t. „Wnuczka antykwariusza”. Jest to zaproszenie do odbycia niezwykłej przygody, jaką jest umiejętność rozpoznawania liter oraz składania ich w wyrazy i zdania. Oprócz książki w Wyprawce Czytelniczej dzieci otrzymały broszurkę p.t. „Kochasz? Czytaj razem z dzieckiem”, która pełni rolę poradnika dla rodziców. Życzymy pierwszoklasistom dużo radości z samodzielnego, ale też ze wspólnego czytania - z Rodzicami, Dziadkami, Opiekunami. W kolejnej części uroczystości uczniowie wzięli udział w konkursie czytelniczym p.t.” Bajkowa Choinka”. Zwyciężyła klasa Ia.