Nasza szkoła przystąpiła do programu realizowanego przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy „Ratujemy i Uczymy Ratować”. Program ten polega na wprowadzeniu zajęć z podstawowych czynności ratujących życie już w pierwszych klasach szkoły podstawowej. Od września wszystkie dzieci w klasach I-III będą miały zajęcia, podczas których nauczą się podstaw pierwszej pomocy – pierwsza pomoc stanie się dla nich czymś naturalnym. W ramach programu nasza szkoła otrzymała materiały edukacyjne: fantomy do nauki resuscytacji, podręczniki dla nauczycieli i uczniów, plakaty, atrapy telefonów oraz inne niezbędne materiały dydaktyczne. Na początku czerwca zrealizowano certyfikowane szkolenie dla nauczycieli z województwa lubelskiego, aby pomóc im w przygotowaniu się do prowadzenia zajęć z dziećmi.