W dniu 27 stycznia 2014 roku uczniowie klasy VI naszej szkoły wybrali się na wycieczkę do Lubelskiej Trasy Podziemnej Starego Miasta w Lublinie oraz kina Multikino na film: "Noc w muzeum: tajemnica grobowca". Swoją podróż zaczęliśmy spod kościoła w Konopnicy autobusem komunikacji miejskiej linii 12, którym dotarliśmy do centrum. Następnie wędrując alejkami Ogrodu Saskiego i ciesząc się pierwszymi promieniami słońca w tym roku udaliśmy się w kierunku Starego Miasta. Tam każdy miał możliwość podziwiania urody dostojnych pawi-mieszkańców tego parku. Następnie Krakowskim Przedmieściem przez Plac Litewski i deptak dotarliśmy pod Trybunał Koronny, gdzie z panią przewodnik zeszliśmy do piwnic i lochów pod Starym Miastem. W podziemiach mieliśmy okazję dowiedzieć się i zobaczyć na makietach jak Lublin zmieniał się na przestrzeni wieków. Kulminacyjnym momentem blisko 300-metrowej wędrówki była ruchoma makieta Wielkiego Pożaru Lublina z 1917 roku wzbogacona zapierającymi dech w piersiach efektami świetlnymi i dźwiękowymi. Po wyjściu na zewnątrz odbyła się "nasza mała sesja zdjęciowa" :) na Planu Po Farze, po czym udaliśmy się na przystanek, skąd przejechaliśmy pod galerię Olimp i udaliśmy się do kina. Po filmie wszyscy razem udaliśmy się do restauracji McDonald's, by "poopychać się pysznymi hamburgerami. :) Ostatnim punktem wycieczki był piękny kościół św. Andrzeja Boboli, w którym jeden z księży opowiedział nam o symbolice dzieł widniejących na ołtarzu. Po wspólnej modlitwie i błogosławieństwie udaliśmy się w drogę powrotną, podczas której oglądaliśmy wykonane zdjęcia wspominając naszą dzisiejszą przygodę... :)