Komunikat nr 24/2014/2015 Dyrektora Szkoły Podstawowej
im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Konopnicy
z dnia 16 stycznia 2015 r.
w sprawie nowych druków legitymacji szkolnej

1. 8 stycznia 2015 r. zostało opublikowane rozporządzenie MEN z dnia 29 grudnia 2014 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie świadectw, dyplomów państwowych i innych druków szkolnych (D. U. 2015 poz.23), które wprowadza nowe wzory legitymacji szkolnych MEN-I/50a/2.
2. Legitymacje szkolne wydane na drukach według dotychczasowych wzorów zachowują ważność do czasu ukończenia przez ucznia nauki w danej szkole i mogą być wydawane do roku szkolnego 2015/2016 włączenie.
3. W celu aktualizacji dotychczasowych legitymacji do obowiązujących przepisów na drugiej stronie tych legitymacji nad tekstem: „Poświadcza uprawnienie do ulg ustawowych przy przejazdach środkami publicznego transportu zbiorowego kolejowego i autobusowego", wpisuje się odręcznie numer PESEL ucznia, a w przypadku osoby, która nie posiada numeru PESEL –serię i numer paszportu lub innego dokumentu potwierdzającego tożsamość. Wpis opatruje się małą pieczęcią urzędową szkoły. Wpisu dokonuje osoba upoważniona przez dyrektora szkoły.
4. Wychowawcy klas zbiorą legitymacje i przekażą do sekretariatu w celu aktualizacji druków.