Dnia 14 kwietnia 2015 r. w naszej szkole odbyła się uroczystość pasowania na czytelnika biblioteki szkolnej uczniów klasy Ia i Ib. Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania. Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Zanim jednak pierwszoklasiści złożyli uroczyste przyrzeczenie, obejrzeli przedstawienie „ W krainie baśni i bajek" przygotowane przez uczniów klasy V, uczestniczących w zajęciach Koła Bibliotecznego. Pierwszoklasiści dowiedzieli się, jak należy dbać o książki a czego nie wolno robić, czytając książkę. Ponadto uczniowie odgadywali także bajkowe zagadki, które sprawdziły ich znajomość bohaterów baśni i bajek. Najważniejszym momentem całej uroczystości było złożenie przyrzeczenia przez uczniów i sam fakt pasowania na czytelnika biblioteki szkolnej. Aktu pasowania dokonała dyrektor szkoły pani Aniela Sobolewska. Na pamiątkę spotkania każdy nowy czytelnik otrzymał zakładkę do książki oraz pamiątkowy dyplom. Czytelnikom z klasy Ia i Ib życzymy niezwykłych spotkań w świecie książek...