W dniu 16.04.2015r. uczniowie naszej szkoły po raz kolejny przystąpili do Ogólnopolskiego Sprawdzianu Kompetencji Trzecioklasisty organizowanego przez Wydawnictwo Pedagogiczne Operon i Grupy Polskapresse. Celem testu było podsumowanie pierwszego etapu edukacyjnego. Tegoroczny sprawdzian składał się z dwóch części: z języka polskiego i matematyki. Na rozwiązanie każdego testu uczniowie mieli 45 minut. Między testami przewidziana była 15 minutowa przerwa.
Sprawdzian trzecioklasisty dostarcza informacji o umiejętnościach uczniów w zakresie różnych kompetencji: czytania, pisania, wiedzy o języku, sprawności rachunkowej oraz praktycznych umiejętności w rozwiązywaniu zadań matematycznych. Wyniki sprawdzianu zostaną opublikowane 29 maja 2015 roku.