Dzień Ziemi obchodzony jest na świecie 22 kwietnia. W właśnie tego dnia w Szkole Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Konopnicy szkolne uroczystości Międzynarodowego Dnia Ziemi zainaugurował konkurs wiedzy przyrodniczej dla klas IV-VI, a także konkurs plastyczny dla klas 0-VI, gdzie uczniowie mieli za zadanie wykonać pracę plastyczną metodą kolażu pt.: „Ekologiczny parasol dla naszej Matki Ziemi". Uroczysta akademia z tej okazji w naszej szkole odbyła się 28 kwietnia 2015 r., podczas której uczniowie klasy VI wystawili barwną inscenizację pt.: „Królewna Przyroda i siedmiu krasnoludków". Młodzi aktorzy zwrócili uwagę na konieczność dbania o otaczające nas środowisko, gdyż nasze codzienne decyzje i wybory mają również wymiar globalny. Po uroczystej akademii dyrektor szkoły p. Aniela Sobolewska wręczyła nagrody książkowe, rzeczowe i dyplomy uczniom za najlepsze prace plastyczne, a także najlepszym uczniom za konkurs wiedzy przyrodniczej. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział w konkursach, a laureatom gratulujemy!!!