W ubiegły piątek, tj. 8 maja 2015 roku, delegacja uczniów i nauczycieli z naszej szkoły miała przyjemność uczestniczyć w spotkaniu w Szkole Podstawowej nr 50 przy ulicy Roztocze 14 w Lublinie z Panem Piotrem Kordyaszem, autorem książki pt. „Stefek" opowiadającej o dzieciństwie Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Podczas tego spotkania pisarz w niezwykle ciekawy sposób opowiadał o życiu Patrona naszej szkoły, przytaczał anegdoty, których opisu trudno doszukać się w wielu opracowaniach na temat życia księdza. Następnie twórca odpowiadał na pytania zadawane przez zgromadzoną publiczność. Można było również nabyć inne książki tego autora, jak np. „Lolek. Opowiadania o dzieciństwie Karola Wojtyły" i otrzymać autograf z dedykacją. Zakończenie wizyty stanowiło wykonanie kilku pamiątkowych fotografii z głównym bohaterem piątkowego dnia Panem Piotrem Kordyaszem, a także Dyrektorem Szkoły Podstawowej nr 50 w Lublinie Panem Ryszardem Pawką oraz organizatorem spotkania Panią Jadwigą Mączką, którym serdecznie dziękujemy za zaproszenie i tak serdeczne przyjęcie naszej delegacji :-).