W naszej szkole tegoroczny Dzień Edukacji Narodowej obchodziliśmy 13 października. W ten uroczysty wtorek gościliśmy w naszych szkolnych progach wspaniałych gości. Wśród nich byli: zastępca Wójta Gminy Konopnica Pani Anna Olszak, księża z Parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Konopnicy, emerytowani i obecni nauczyciele i pracownicy naszej szkoły. Uroczystość rozpoczęła wzruszająca prezentacja przedstawiająca fotografie szkoły oraz grona pedagogicznego sprzed siedemdziesięciu lat. Następnie uczniowie klas czwartej, piątej i szóstej zaprezentowali długo przygotowywany program artystyczny, który spowodował, iż w oczach widzów zakręciły się łzy: najpierw wzruszenia, a później ze śmiechu. Wszystko to za sprawą pięknych wierszy i piosenek, a później zabawnej scenki parodiującej współczesną lekcję. Po tym w imieniu własnym oraz rodziców wszystkich naszych uczniów piątoklasiści złożyli wszystkim przybyłym gościom najlepsze życzenia i wręczyli im kwiaty. Na zakończenie części oficjalnej na wszystkich czekał jeszcze quiz. Zadaniem uczestników zabawy było rozpoznanie, kim jest nauczyciel opisany w zagadce i przedstawiony na zdjęciach- były to jednak fotografie z dziecięcych lat naszych nauczycieli :-)