19 listopada 2015 roku uczniowie klasy czwartej i piątej uczestniczyli w wycieczce do Kazimierza Dolnego oraz Nałęczowa. Zwiedzanie malowniczego miasteczka nad Wisłą rozpoczęto od Muzeum Przyrodniczego mieszczącego się w starym spichlerzu. Tam dzieci dowiedziały się wielu cennych informacji o ukształtowaniu tych okolic, florze i faunie.
Po tym wszyscy udali się do najstarszej świątyni w Kazimierzu Dolnym Kościoła Farny. Następnie do ruin kazimierskiego Zamku oraz na Basztę, skąd rozciągał się przepiękny widok na Wisłę i całe miasteczko. Równie zapierający dech w piersiach pejzaż można było podziwiać z Góry Trzech Krzyży, na który wdrapali się nasi podróżnicy. Kolejnym punktem wycieczki był spacer bulwarem nad Wisłą oraz zakup pamiątek na straganach zabytkowego kazimierskiego rynku. Aby zregenerować siły do dalszej podróży uczniowie udali się do jednej z tutejszych restauracji na pyszną pizzę i gorącą herbatę. Kolejnym punktem wycieczki był Nałęczów. Tam czwarto- i piątoklasiści mogli przespacerować się po parku, o tej porze roku zachwycającym jesienną kolorystyką, przypatrywali się łabędziom i kaczkom. Następnie udali się do cukierni Wedel na gorący czekoladowy deser. W drodze powrotnej odbył się konkurs wiedzy o Kazimierzu Dolnym i Nałęczowie, który wcale nie okazał się trudny, ponieważ uczniowie zapamiętali bardzo dużo informacji. Oczywiście zostali nagrodzeni drobnymi niespodziankami.