W dniu 28 października w naszej szkole odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatom dwóch gminnych konkursów plastycznych : ,,Ekologiczny ogród" dla klas I – III, oraz ,, Eko - pejzaż" dla uczniów klas IV – VI. W konkursie ,,Ekologiczny ogród" wzięło udział 31 uczniów klas młodszych ze szkół z terenu naszej gminy, a w konkursie ,,Eko-pejzaż" 15 uczniów również z tych samych szkół.
Uczniowie zarówno młodsi jak i starsi wykonali bardzo pomysłowe i piękne prace, dlatego też wszystkie prace zasługiwały na nagrody lub wyróżnienia. Nagrody laureatom wręczyła Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Konopnicy pani Aniela Sobolewska. Rodzice uczestników konkursu z naszej szkoły przygotowali smaczny poczęstunek.
Organizatorami konkursu dla klas starszych były pani Elżbieta Krzyżak i pani Barbara Piątek, natomiast klas I – III nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej: p. M Szacoń, p. M. Cygan, p.R. Rybacka, K. Woźniak. Nagrody współfinansowane były przez Urząd Gminy w Konopnicy oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.