2 grudnia 2015 roku uczestniczy koła przyrodniczego klasy IV wraz z opiekunami udali się z wizytą do siedziby Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego przy ul. Grygowej w Lublinie. Tam uczniowie zwiedzili nową zajezdnię trolejbusową do której po ponad 50 latach przeniesiono trolejbusy z ul. Nałęczowskiej. Po zajezdni oprowadzał wszystkich zastępca kierownika Zakładu Trolejbusowego Pan Piotr Hołyszko, który podzielił się z uczniami swoją wiedzą na temat tego nowoczesnego obiektu. Najpierw wszyscy udali się przez plac manewrowy do hal naprawczych gdzie każdy mógł zobaczyć i zwiedzić wnętrze zabytkowego trolejbusu ZIU-tek. Po pamiątkowym zdjęciu czekała na wszystkich największa atrakcja czyli myjnia, gdzie każdy mógł się przyjrzeć jej pracy, a na koniec wspólnie umyliśmy swój trolejbus. :) Kolejnym punktem była lakiernia, a następnie udaliśmy się już na teren zajezdni autobusowej gdzie dzieci mogły zapoznać się z funkcjonowaniem ściany wizyjnej, która na bieżąco dostarcza informacji o tym, w jakim miejscu znajduje się obecnie autobus lub trolejbus oraz jakie ma opóźnienie czy przyspieszenie. Na pamiątkę tej wizyty dzieci otrzymały drobne upominki od MPK, zaś uczniowie w ramach podziękowania wykonali plakat przedstawiający własne propozycje nowych biletów. Po zwiedzaniu zajezdni uczniowie udali sie do galerii Felicity gdzie najpierw obejrzeli film pt. „Hotel Transylwania 2", a następnie udali sie na posiłek w restauracji Dominium i KFC. Wycieczka bardzo podobała się wszystkim.