8 grudnia 2015 roku w ramach Mikołajek uczniowie klasy piątej udali się na wycieczkę do Lublina. Pierwszym punktem wyprawy była wspinaczka stromymi schodami na Wieżę Trynitarską, skąd można podziwiać panoramę zabytkowego Starego Miasta. Następnie piątoklasiści udali się do Podziemnej Trasy Lubelskiej, gdzie przechodząc ciemnymi korytarzami poznali historię miasta Lublin oraz obejrzeli niezwykłą inscenizację pt. „Pożar Lublina". Po tym dzieci przeszły do Tarasów Zamkowych, gdzie z dachu galerii można obejrzeć przepiękną panoramę naszego miasta. Mały posiłek w jednej z restauracji Tarasów dodał wszystkim energii na kolejną część dnia. W planie była jeszcze gra w kręgle w Galerii Olimp, która okazała się najzabawniejszym elementem wycieczki. Na koniec wszyscy udali się do kina na wesołą bajkę pt. „Rabusie fistaszków". Późnym popołudniem wyczerpani, ale bardzo zadowoleni piątoklasiści wrócili do szkoły.