28 kwietnia 2016 r. odbył się w naszej szkole Gminny Konkurs Piosenki Dziecięcej „Wiosenne Nutki". Uczestnicy konkursu podzieleni byli na dwie kategorie wiekowe: I kategoria – kl. 0 – I, II kategoria – kl. II – III. W tegorocznej rywalizacji udział wzięło 17 solistów ze szkół podstawowych gminy Konopnica. Dzieci reprezentowały wysoki poziom przygotowania do występu, dlatego jury konkursowe w składzie: Pani Anna Olszak – zastępca Wójta Gminy Konopnica, Pani Elżbieta Podleśna – p.o. dyrektora Biblioteki Publicznej Gminy Konopnica, Pani Aniela Sobolewska – dyrektor SP im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Konopnicy, Pani Monika Szacoń – nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej, miało trudne zadanie w wyłonieniu laureatów.
Bardzo dobrze wypadły nasze uczennice. II miejsce w kategorii kl. 0 - I zajęła Ola Szafran, III miejsce w kategorii kl. II – III zajęła Maja Trancygier. Wyróżnienie otrzymały: Kasia Sidorowicz w kategorii I oraz Ada Myszkowiec w kategorii II. Nagrody i dyplomy laureatom konkursu wręczyła Pani Anna Olszak - zastępca Wójta Gminy Konopnica oraz Pani Aniela Sobolewska – dyrektor SP im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Konopnicy. W roli konferansjerów wystąpiły Julia Joć i Weronika Nieradko z klasy VI. Podczas konkursu wystąpił nasz szkolny zespół „Perełki", który „piosenką w kolorze zielonym" wprowadził wszystkich w wiosenny nastrój.
Serdecznie dziękujemy i gratulujemy wszystkim uczestnikom, a także nauczycielom za przygotowanie uczniów do konkursu. Dziękujemy Rodzicom za przygotowanie słodkiego poczęstunku. Najserdeczniejsze podziękowania składamy Wójtowi Gminy Konopnica Panu Mirosławowi Żydkowi za ufundowanie nagród w konkursie.